Παναγρινιακός : Ήττα με "τεσσάρα" από Τηλικράτη -Αποτελέσματα και βαθμολογία

Ο Παναγρινιακός ηττήθηκε σήμερα Σάββατο 11 Μαρτίου στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας «Πλάτων Γρηγόρης» από τον Τηλυκράτη στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Γ Εθνικής με σκορ 4-1.

panagriniakos-digenis-neochoriou-44-1024x570

Ο Παναγρινιακός ηττήθηκε σήμερα Σάββατο 11 Μαρτίου στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας «Πλάτων Γρηγόρης» από τον Τηλυκράτη στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Γ Εθνικής με σκορ 4-1.

Με τη νίκη αυτή και την ήττα του ΑΟ Υπάτου από τα Τρίκαλα, ο Τηλυκράτης Λευκάδας είναι πλέον μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 40 βαθμούς, ενώ την επόμενη αγωνιστική ταξιδεύει στην Αθήνα για να αντιμετωπίσει τον 2ο στη βαθμολογία Πανελευσινιακό.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του GoSports, ο Τηλυκράτης άνοιξε το σκορ στο 30’ με ωραίο δυνατό σουτ του Ζδράβου για το 1-0. Στο 44’ ο Ζδράβος διπλασίασε τα τέρματα του για το 2-0 του ημιχρόνου.
Στο 60’ οι «κυανέρυθροι» βρήκαν πάλι δίχτυα με τον Νιφορόπουλο για το 3-0. Στο 72’ ο Παναγρινιακός μείωσε σε 3-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσιούνη. Στο 75’ ο Περιστέρης διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Διαιτητής: ΤΣΙΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΡΤΑΣ)
Βοηθοί: ΓΑΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΜΠΑΛΑΡΟΥΤΣΟΣ ΠΑΥΛΟΣ (ΑΧΑΙΑΣ)
Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): ΠΑΡΔΑΛΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΣ, ΤΑΚΙΔΗΣ, ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ, ΤΟΣΚΑ, ΖΔΡΑΒΟΣ, ΤΕΓΟΥΣΗΣ, ΓΚΟΥΝΤΡΟΥΜΠΗΣ, MANSO, ΝΙΦΟΡΟΠΟΥΛΟΣ.

Παναγρινιακός (Γιάννης Κατσαρός): ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ, ΚΑΛΟΚΑΙΡΗΣ, ΓΚΟΛΙΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΝΤΑΝΗΣ, ΤΣΟΠΑΝΑΣ, ΜΑΝΙΩΤΗΣ, ΣΠΑΝΟΣ, ΤΣΑΚΝΗΣ, ΚΑΡΑΛΗΣ.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:
ΑΠΣ Ζάκυνθος – ΠΟ Φήκης 0-1
ΑΟ Χαλκίδας – ΑΕ Λευκίμμης 2-2
ΑΟ Τρίκαλα – ΑΟ Υπάτου 1-0
Αστέρας Πετριτή – Ναυπακτιακός Αστέρας 2-0
Τηλυκράτης Λευκάδας – Παναγρινιακός 4-1
Απόλλων Πάργας – Πανελευσινιακός 0-2
*Βύζας Μεγάρων – Διγενής Νεοχωρίου 12/03 – 15:00

ADVERTISEMENT
Η βαθμολογία:
Τηλυκράτης Λευκάδας – 40
Πανελευσινιακός – 37
ΑΟ Υπάτου – 37
ΑΟ Τρίκαλα – 33
ΠΟ Φήκης – 28
Αστέρας Πετριτή – 27
ΑΕ Λευκίμμης – 26
Βύζας Μεγάρων – 25*
ΑΠΣ Ζάκυνθος – 23
Απόλλων Πάργας – 19
Παναγρινιακός – 16
Διγενής Νεοχωρίου – 15*
ΑΟ Χαλκίδας – 11
Ναυπακτιακός Αστέρας – 6
*Οι ομάδες με αγώνα λιγότερο.

Σημείωση: Οι ομάδες από την 10η έως την 14η θέση της βαθμολογίας υποβιβάζονται. Στην περίπτωση που ομάδες τελειώσουν τη σεζόν ισόβαθμες, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη, είναι οι μεταξύ τους αγώνες.

Το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής:
Τετάρτη 15 Μαρτίου – 15:00

ΑΟ Υπάτου – Διγενής Νεοχωρίου
Ναυπακτιακός Αστέρας – ΑΟ Τρίκαλα
Παναγρινιακός – Βύζας Μεγάρων
ΑΕ Λευκίμμης – Αστέρας Πετριτή
Πανελευσινιακός – Τηλυκράτης Λευκάδας
ΠΟ Φήκης – ΑΟ Χαλκίδας
ΑΠΣ Ζάκυνθος – Απόλλων Πάργας

 

 

agriniara.gr