ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΑθλητικα ΝεαΕκτός έδρας νίκη για τους Αργοναύτες Αγρινίου επί του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας

Εκτός έδρας νίκη για τους Αργοναύτες Αγρινίου επί του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας

Στο τρίτο παιχνίδι της φετινής χρονιάς στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα των Αργοναυτών Αγρινίου κέρδισε εκτός έδρας με σκορ 43 – 47 τον Απόλλωνα Πτολεμαΐδας.

Με “όπλο” την καλή της άμυνα η ομάδα μας έφτασε στην πρώτη της νίκη μακρυά από το Αγρίνιο και μετά από 3 αγώνες έφτασε τους 5 βαθμούς.

Η ομάδα μας πήρε μικρό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως στο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα πλησίασε στο καλάθι.

Η ομάδα των Αργοναυτών ξαναπήρε διαφορά 6 πόντων στο 30ο λεπτό και σε ένα κλειστό τέταρτο δεκάλεπτο κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα και να πάρει τη νίκη.

Δεκάλεπτα:

9 – 15, 19 – 15, 7 – 11, 8 – 6.

Διαιτητές:

Τοπαλίδης – Γιατρόπουλος.

Γ.Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Έλενα Παπαδημητριου):

Σπυριάδου, Διπλάρη 14(1), Πισιάνη 8, Βλαδίκα 13(3), Βαρδαούλη 3(1), Γκανάτσιου 5, Παπαδοπούλου.

Α.Σ. ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Τάσος Σταμάτης):

Λέρη, Μαρίνη 6, Πιστιόλα, Τασούλη 7, Μαρούντα 9(1), Στεργίου 6, Ντάρλα 11(3), Παπαθανάση, Γαλαζούλα, Λιάπη, Μπράβου 8.

Αργοναύτες Αγρινίου: Νίκη για την ομάδα των Νεανίδων στον πρώτο ημιτελικό της ΕΣΚΑΒΔΕ