Άρης Αιτωλικού: Κέρδισε 2-1 τον Α.Ο. Λυγιάς και είναι δεύτερος στη βαθμολογία

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ τερμάτισε ο Άρης Αιτωλικού που κέρδισε στον τελευταίο αγώνα της κανονικής διάρκειας τον Α.Ο. Λυγιά εκτός έδρας με σκορ 2 – 1.

Η ομάδα του Αιτωλικού θα διεκδικήσει την άνοδο μέσω των μπαράζ σε Όμιλο με τον Α.Ο. Ρηγανά, την Αναγέννηση Στάνου και το Χρυσό Αστέρα Παντάνασσας. Αντίθετα ο Λυγιάς ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του τερματίζοντας στην 8η θέση με 13 βαθμούς.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι, έχασαν ευκαιρίες και προηγήθηκαν στο 43ο λεπτό με γκολ του Τρικαλινού. Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο Άρης πίεσε αρκετά και πέτυχε το δεύτερο τέρμα στο 62ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Ζέρβα. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 72΄ με εκτέλεση πέναλτι του Βασίλη Δημητρόπουλου, όμως στη συνέχεια ο Άρης κράτησε τη νίκη, που τον έφερε στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Α.Ο. ΛΥΓΙΑΣ (Φώτης Δημητρόπουλος): Μαρκόπουλος, Τσιριμώκος (89΄ Δημητρόπουλος Ι.), Δημητρόπουλος Θ. (86΄ Μπάκο), Λαουρδέκης, Πετσίνης, Ζαμπάρας, Χουλιάρας, Γκόγκα (66΄ Παπαναστασόπουλος), Δημητρόπουλος Ε. (67΄ Κουρτούλλα), Δημητρόπουλος Β., Κωνσταντίνου.

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ (Νίκος Καβαλιέρης): Τσαπόκος, Φούντας (73΄ Ταμπακόπουλος), Καρέτσος (31΄ λ.τ. Κατσάμπας), Τσιλιπάνος, Τσώνης, Ανδρεάκης (90΄ Ράπτης), Καβαλιέρης, Φράγκος, Τρικαλινός, Ζέρβας, Ζωγράφος (65΄ Λύρος).