«Βράζουν» με Μάνταλο στον Παναιτωλικό – «Ήττα… απ’ τα παλιά»

Στον Παναιτωλικό έχουν πολλά και δικαιολογημένα παράπονα από τις σημερινές αποφάσεις του διαιτητή και των βοηθών του.

Με πολλά και δικαιολογημένα παράπονα από τις αποφάσεις του ρέφερι Μάνταλου, έφυγαν σήμερα τα «καναρίνια» από τη Ριζούπολη. Τα οποία και μετέφεραν στο διαιτητικό τρίο. Οι «κυανοκίτρινοι» στάθηκαν στον καταλογισμό του πρώτου γκολ όπου υπάρχει φάουλ στον Ρόσα και στην κόκκινη που δεν είδε ο Στόουκς. Οχι σε διάφορα άλλα παρεμφερή σφυρίγματα.

gazzetta.gr

Η δημοσίευση στο επίσημο site του Παναιτωλικού με τίτλο:

Ήττα… απ’ τα παλιά

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε απόψε ο Παναιτωλικός από τον Απόλλωνα. Η ομάδα μας δεν έπιασε την απόδοση προηγούμενων αγώνων, αλλά είχε να αντιμετωπίσει και διαιτησία που θύμισε… παλιές καλές εποχές. Στο 45’ ο Στόουκς έκανε επιθετικό φάουλ στον Μπεχαράνο και από το κεφάλι του Ουίλιαν η μπάλα κατέληξε στην εστία του Κυριακίδη για να γίνει το 1-0. Στο 51’ ο Στόουκς χτύπησε εκτός φάσης τον Μπεχαράνο με κεφαλιά και «τιμωρήθηκε» με κίτρινη κάρτα (!!!) από τον Μάνταλο. Στο 58’ ο Αλμπάνης με σουτ έκανε το 2-0 για να μειώσει ο Παναιτωλικός στο 70’. Ο Μαρινάκης από αριστερά έκανε ωραία προσπάθεια και έδωσε στον Ρόσα που σούταρε από το ύψος της περιοχής. Ο Χουάντερσον απέκρουσε αλλά ο Ντίας από κοντά πέτυχε το γκολ. Στον υπόλοιπο διάστημα δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο λόγω των διακοπών και των καθυστερήσεων, αλλά ο Μάνταλος κράτησε μόλις τρία (3) λεπτά έξτρα χρόνου.

Παράσχος: «Πρέπει να σώσουμε αυτή την ομάδα με την τόσο μεγάλη ιστορία»