Volley Γυναικών: Ηττα για ΠΑΣ Ιωνικό '80 Αγρινίου από τον πρωτοπόρο Α.Ο. Λαμίας

Εντός έδρας ήττα για την ομάδα βόλεϊ γυναικών του ΠΑΣ Ιωνικός '80 Αγρινίου από τον πρωτοπόρο Α.Ο. Λαμίας με 3-0 σετ. Ανώτερες οι φιλοξενούμενες πήραν…

6
Ανώτερες οι φιλοξενούμενες πήραν δίκαια τη νίκη. Ο Ιωνικός ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα αλλά είχε την ατυχία να χάσει στις αρχές του 1ου σετ την Μαρία Βομβύλα η οποία υπέστη διάστρεμμα.
Σετ: 14 - 25, 13 - 25, 19 - 25.
ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ '80 (Αντώνης Γεράνιος): Κιρκινέζου, Λογκιζίδου, Παπανίκου, Σταμουλακάτου, Ασλανίδη, Δημητράντζου, Τζωρτζοπούλου, Βομβύλα, Γιαννακοπούλου, Βέτσα, Τσαβδάρη, Καραντάσιου, Σιακαβέλλα, Καλαμπαλίκη.
Α.Ο. ΛΑΜΙΑΣ 2013 (Ηλίας Αγγέλης): Ζαχαρή, Οικονομάκη, Κόντρα, Πατερέκα, Σαββίδου, Κόλλια, Νικολίτσα, Δίπλαρη, Βαΐτσα, Τσιλάλη, Γαλανού, Κακαβά.