Volley Γυναικών: Ήττα εντός έδρας για ΠΑΣ Ιωνικό '80 σε έναν συγκλονιστικό αγώνα

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι το τέλος και κρίθηκε στο ταϊ-μπρέϊκ, ο ΠΑΣ Ιωνικός '80 ηττήθηκε με…

1

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι το τέλος και κρίθηκε στο ταϊ-μπρέϊκ, ο ΠΑΣ Ιωνικός '80 ηττήθηκε με 3-2 σετ από την Σταυρούπολη εντός έδρας.
Οι γηπεδούχες  πήραν το 1ο σετ με 27-25 με την Σταυρούπολη να αντιδράει και να ισοφαρίζει σε 1-1 σετ (20-25). Η Σταυρούπολη πήρε το 3ο σετ με 14-25 με τον Ιωνικό να ισοφαρίζει  σε 2-2 σετ (25-15).
Στο 5ο σετ ο Ιωνικός αν και προηγήθηκε τελικά δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη χάνοντας το σετ με 14-16.

Σετ: 27-25, 20-25, 14-25, 25-15, 14-16
ΠΑΣ Ιωνικός '80 (Αντώνης Γεράνιος): Τσαβδάρη, Βομβύλα, Παπανίκου, Γιαννακοπούλου, Βέτσα, Λογκιζίδου, Ασλανίδη, Σταμουλακάτου, Τζωρτζοπούλου, Κιρκινέζου (lib), Δημητράντσου (lib),
ΕΟ Σταυρούπολης (Γιώργος Ακριτίδης): Παπουλίδου, Αθανασίου, Ανεσιάδου, Αρμουτάκη, Νικούλη, Βουγιουκλίδου, Παλτιμσίζογλου (lib), Χατζηνικολάου, Ζηνονίδου, Παπακώστα, Μοσχοπούλου, Παπαδοπούλου, Γεωργιάδου (lib)