Α' ΕΣΚΑΒΔΕ - Νότιος όμιλος: Τρικούπης Μεσολογγίου (Β) - Αργοναύτες Αγρινίου 62-71

Νίκη παραμονής πέτυχαν οι Αργοναύτες που επικράτησαν των μικρών του Τρικούπη Μεσολογγίου εκτός έδρας με 62-71. Οι φιλοξενούμενοι έλεγχαν πλήρως το παιχνίδι καθ' όλη τη…

1c9a575310890c1aca0ea780a4abbff6_M

Νίκη παραμονής πέτυχαν οι Αργοναύτες που επικράτησαν των μικρών του Τρικούπη Μεσολογγίου εκτός έδρας με 62-71. Οι φιλοξενούμενοι έλεγχαν πλήρως το παιχνίδι καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Προηγήθηκαν με 27-36 στο ημίχρονο και στο τριακοστό λεπτό έθεσαν τις βάσεις για την μεγάλη νίκη καθώς ήταν μπροστά 42-58. Το μόνο που κατάφεραν οι μικροί του Τρικούπη στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν να μειώσουν την διαφορά για το τελικό 62-71. Από τους νικητές ο Γιάννης Παπαθανασόπουλος είχε 19 πόντους και ο Μαρκουίζος 15 ενώ 12 ο Γιώργος Γκρίζης. Απο τους μικρούς του Τρικούπη ο Γυφτάκης είχε 20 πόντους και ο Τριπολίδης 14.

Διαιτητές: Ασημακάκη-Μίγδος

Δεκ: 12-15 15-21 15-22 20-15

Γ.Σ. Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου u21: (Σταυρόπουλος-Κλάδης) Κιρκινέζος 2, Γυφτάκης 20(2), Τσαμαδιάς, Παπαζήσης 3(1), Καζάνας 13(1), Βλάχος 1, Κατσαρογιάννης 2, Τριπολίδης 14(3), Καραβασίλης, Μπουκουβάλας 2, Καρδακάς 3(1), Γιαννούλης 2.

Αργοναύτες Αγρινίου: (Παπαθανασόπουλος Θ.) Κοντοζούδης, Μοσχόπουλος, Γκρίζης Ν. 4, Παπαθανασόπουλος Γ. 19(3), Μαρκουίζος 15(3), Καραμπέτσος 8, Σαπλαούρας 7(1), Παπαθανασόπουλος Δ. 5, Γκρίζης Γ. 12(3).