Στην τελική ευθεία οι εσωκομματικές εκλογές της ΝΔ – Τα Εκλογικά τμήματα και οι εφορευτικές επιτροπές στην Αιτωλοακαρνανία

Το Προεδρείο της Νομαρχιακής Εφορευτικής Επιτροπής Αιτωλοακαρνανίας της ΝΔ (ΝΕΦΕ) δημοσιοποίησε τα αναλυτικά στοιχεία για την διαδικασία των εσωκομματικών εκλογών και τις συνθέσεις των εφορευτικών επιτροπών στην περιοχή.

Οι εκλογές θα διεξαχθούν τις ακόλουθες ημερομηνίες και ώρες:

1.1. Την Κυριακή, 3 Απριλίου 2016, από την 10:00 έως την 19:00 ώρα, θα διεξαχθεί η

εκλογή: 

1.1.1. Των Προέδρων των Δημοτικών Τοπικών Οργανώσεων.

1.1.2. Των μελών των Δημοτικών Τοπικών Επιτροπών.

1.1.3. Των αντιπροσώπων (συνέδρων) των Νομαρχιακών Οργανώσεων στο Εθνικό

Συνέδριο.

1.2. Την Τετάρτη, 6 Απριλίου 2016, από την 16:00 έως την 20:00 ώρα, θα διεξαχθεί η

εκλογή των Υπευθύνων των Θεματικών Τομέων Δράσης των Νομαρχιακών

Οργανώσεων.

1.3. Την Κυριακή, 17 Απριλίου 2016, από την 08:00 έως την 14:00 ώρα, θα διεξαχθεί η εκλογή των Προέδρων των Νομαρχιακών Οργανώσεων. Σε περίπτωση που ο υποψήφιος που πλειοψήφησε δεν έλαβε ποσοστό τουλάχιστον 40% του συνόλου των εγκύρων ψηφοδελτίων της εκλογής, η ψηφοφορία θα επαναληφθεί αμέσως μεταξύ των δύο επικρατέστερων υποψηφίων, σύμφωνα με την διάταξη της § 4 του άρθρου 12 του Κανονισμού Πανελλαδικής Οργάνωσης, και θα διαρκέσει σύμφωνα με τα ειδικότερα προβλεπόμενα στο άρθρο 29 της Εγκυκλίου αυτής.

Οι εκλογές θα διεξαχθούν στους παρακάτω χώρους ανά ΔΗΜΤΟ, να σημειώσω ότι η επιλογή των κατάλληλων σημείων που θα διεξαχθούν οι εσωκομματικές εκλογές, αλλά και την εμπειρία άλλων παρόμοιων διαδικασιών προτείνονται κεντρικά μέρη, εύκολα προστασία:

  1. Αγρίνιο                 Πλατεία Μαβίλη. (Παλιός σταθμός τρένου).
  2. Μεσολόγγι                        Τρικούπη Πολιτιστικό Κέντρο
  3. Ναύπακτος                       Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου (Ξενία)
  4. Άκτιο-Βόνιτσα   Δημαρχείο
  5. Ξηρόμερο                           Δημαρχείο
  6. Θέρμο                                  Δημαρχείο
  7. Αμφιλοχία                          Δημαρχείο

 

Oι εφορευτικές επιτροπές: 

1. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΛΙΤΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΞΗΡΟΜΕΡΟ 1
2. ΑΝΑΠΛ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΛΕΝΗ ΜΗΛΑ ΞΗΡΟΜΕΡΟ 1
3. ΜΕΛΟΣ ΤΣΟΜΠΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣΙΑ ΞΗΡΟΜΕΡΟ 1
4. ΜΕΛΟΣ ΖΟΥΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΞΗΡΟΜΕΡΟ 1
5. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΒΛΑΧΟΠΑΝΟΥ ΣΟΦΙΑ ΞΗΡΟΜΕΡΟ 1
6. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΞΗΡΟΜΕΡΟ 1
1. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΛΟΥΚΑΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ 2
2. ΑΝΑΠΛ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ 2
3. ΜΕΛΟΣ ΣΙΡΓΙΑΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ 2
4. ΜΕΛΟΣ ΚΟΥΡΚΟΥΤΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ 2
5. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ 2
6. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ 2
1. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΠΟΥΣΜΠΟΥΡΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΟΝΙΤΣΑ 3
2. ΑΝΑΠΛ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΟΝΙΤΣΑ 3
3. ΜΕΛΟΣ ΣΤΑΧΤΙΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΟΝΙΤΣΑ 3
4. ΜΕΛΟΣ ΓΙΑΝΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΟΝΙΤΣΑ 3
5. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑ 3
6. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΠΑΤΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑ 3
1. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΡΑΤΣΑΛΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΘΕΡΜΟ 4
2. ΑΝΑΠΛ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΟΤΣΑΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΘΕΡΜΟ 4
3. ΜΕΛΟΣ ΓΛΑΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΘΕΡΜΟ 4
4. ΜΕΛΟΣ ΘΕΡΜΟ 4
5. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΘΕΡΜΟ 4
6. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΘΕΡΜΟ 4
1. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΠΑΚΟΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 5
2. ΑΝΑΠΛ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 5
3. ΜΕΛΟΣ ΠΑΠΠΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 5
4. ΜΕΛΟΣ ΒΙΟΛΙΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 5
5. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΜΑΛΙΩΚΑ ΒΑΣΩ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 5
6. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΚΑΝΟΥΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 5
1. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΓΚΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ 6
2. ΑΝΑΠΛ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΖΑΝΑ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ 6
3. ΜΕΛΟΣ ΤΡΟΜΠΟΥΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ 6
4. ΜΕΛΟΣ ΚΟΝΙΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ 6
5. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΧΑΛΑΤΣΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ 6
6. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΠΑΣΙΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ 6
1. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟ 7
2. ΑΝΑΠΛ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΥΡΜΟΣ ΛΥΣΙΜΑΧΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟ 7
3. ΜΕΛΟΣ ΜΑΡΝΕΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΓΡΙΝΙΟ 7
4. ΜΕΛΟΣ ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΓΡΙΝΙΟ 7
5. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΚΑΠΛΑΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΓΡΙΝΙΟ 7
6. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΞΕΒΓΕΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟ 7
1. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΝΕΦΕ 8
2. ΑΝΑΠΛ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΡΑΠΑΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΕΦΕ 8
3. ΤΑΚΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ ΑΛΠΕΝΤΖΟΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΝΕΦΕ 8
4. ΤΑΚΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ ΔΑΚΑΛΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΝΕΦΕ 8
5. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΣΤΑΡΑΜΟΥ ΕΛΕΝΗ ΝΕΦΕ 8
6. ΑΝΑΠΛ. ΜΕΛΟΣ ΣΙΟΡΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΕΦΕ 8