Δεν είχε πιθανότητες στην Άρτα

Ο Παναιτωλικός παραμένει στην προτελευταία θέση με 5 βαθμούς μετά και την 12η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Κατηγορίας Χάντμπολ Γυναικών, αφού  ηττήθηκε στην Άρτα με 27 – 21 από την Αναγέννηση που  ανέβηκε στη 2η θέση με 20 βαθμούς κι  ένα παιχνίδι περισσότερο απ’  τον ΠΑΟΚ, που τη  ακολουθεί .
Η  Αναγέννηση ανέβασε στροφές και πήρε  μεγάλο προβάδισμα μετά το 20ο λεπτό φτάνοντας  το ημίχρονο σε διαφορά 7 γκολ υπέρ της. Ο Παναιτωλικός  στο δεύτερο ημίχρονο  εκμεταλλεύτηκε προσωρινά το «χαλάρωμα» των γηπεδούχων και μείωσε σε 18 – 15 στο 40ο λεπτό, αλλά η  Αναγέννηση  έφτασε τη διαφορά ξανά ψηλά, μέχρι 8 τέρματα, στη συνέχεια.
Πρώτη σκόρερ για τις γηπεδούχες η αειθαλής  η Σκάρα με 6 γκολ  κι ακολούθησαν η Μπαλάφα και η Καλοΐδη με 5. Πρώτη σκόρερ του Παναιτωλικού η Μαρία Χατζηπαρασίδου με 9 τέρματα και η Μαρία Κορομηλά σημείωσε 6.
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 7-5, 8-7, 13-7, 16-9, 16-12, 18-15, 23-18, 26-18, 27-21.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  (Γιόνκα Δήμου): Καλασνίκοβα, Σκουτέλλα 4, Σκάρα 6, Μπαλάφα 5, Βέμη, Καλοΐδη 5, Σμαρδέλη 4, Χήτα, Φώτη, Μέγα, Βράτσεβα 3, Παπανδρέου, Κουρέλη, Καναρά.
ΠANAITΩΛIKOΣ  (Γιώργος Ραμμόπουλος): Σιάσου, Κορομηλά 6, Δήμου 3, Θεοδώρου, Καρέλα 2, Καγγελάρη, Παύλου 1, Χατζηπαρασίδου 9, Κωστοπούλου.