Νίκη - πρόκριση για τον Νέο Αμφίλοχο στο Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας (ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ)

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ ο Νέος Αμφίλοχος καλύτερος ειδικά στο Β' ημίχρονο και στην παράταση πήρε την νίκη…

neos-amfiloxos1

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ ο Νέος Αμφίλοχος καλύτερος ειδικά στο Β' ημίχρονο και στην παράταση πήρε την νίκη και την πρόκριση στον επόμενο γύρο του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδας στην παράταση με σκόρ 2-4 (2-2 καν. αγώνας) από την πολύ καλή ομάδα του θριάμβου Σερβιανών που από την νέα χρονιά θα αγωνίζεται στα σαλόνια της Γ' Εθνικής.
Το σκορ άνοιξε 1-0 για τον θρίαμβο στο 33' ο Τσιαφίτσας με πλασέ. Στο 50' ο Χριστογιάννης ισοφάρισε για τον Νέο Αμφίλοχο σε 1-1 με δυνατό σούτ. Στο 57' ο Τσούνης που πέτυχε χαρτ τρικ με κεφαλιά σημειώνει το 1-2 και λίγα λεπτά αργότερα ο Ρηστάνης ισοφαρίζει σε 2-2 και με αυτο το τελικό σκορ ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση οποί εκεί σφράγισε την μεγάλη νίκη πρόκριση ο Αποστόλης Τσούνης με 2 γκολ .Αρχικά στο 94' με εκπληκτικό σουτ νικάει τον Κυρικλίδη και στο φινάλε της αναμέτρησης 120' με κοντινό πλασέ διαμορφώνει το τελικό σκορ 2-4

Τη νίκη - πρόκριση οι ποδοσφαιριστές του Νέου Αμφίλοχου την αφιερώνουν στον προπονητή Θεόδωρο Παπαχρήστο που απουσίαζε λόγω ίωσης από τον πάγκο και χρέη προπονητή ανέλαβε ο Βοηθός Ηρακλής Στασινός και τον περιμένουμε να επιστρέψει να οδηγήσει την ομάδα μας σε νέες επιτυχίες και στον πρόεδρο της ομάδας Μάρκο Φουρλάνη για την σημερινή ονομαστική του εορτή.

Θρίαμβος Σερβιανών: Κυρικλίδης, Μπάλλας, Κομπίλας, Τζίμας, Βραχνός, Γιάκος (95' Βύζας), Σκούφης, Τσιαφίτσας (65' Μουζακίτης), Ρηστάνης (78' Αλεξίου), Ηλίας, Διαμαντόπουλος

Νέος Αμφίλοχος (Ηρ. Στασινός): Ρόκκος, Κωστακιώτης (46' Κολοβάκης), Χριστογιάννης, Κοκώνης, Μαλής, Ζωτάι (88' Λίλα),Τσιούνης, Κούσης (69' Νικολογιάννης), Τόσκα (46' Δράκος), Νάκος, Λαγοπάτης.