Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε «Η Γιορτή του Αθλητή» (ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ)

Στo πλαίσιo του 9ου Ημιμαραθώνιου δρόμου «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΥΣΗΣ», τον οποίο διοργανώνει ο Δήμος Αγρινίου σε συνεργασία με το Σύλλογο Δρομέων Υγείας Αγρινίου, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η καθιερωμένη «Γιορτή του Αθλητή», στο κτίριο της Τράπεζας της Ελλάδος. Στην εκδήλωση βραβεύτηκαν Αγρινιώτες αθλητές που διακρίθηκαν σε πανελλήνια πρωταθλήματα ενώ έγιναν και ειδικές βραβεύσεις.

 

Ειδικότερα,

Ειδικές βραβεύσεις

 

1) ΠΑΕ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΓΙΑ ΤΑ 90 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΡΥΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ

2)      ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΜΠΕΝΕΚΑΣ  ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗ ΚΟΥΣΗ

3)      ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΥΔΗΣ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 2015  ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΤΤ3

4)      ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ (ΚΑΡΤ)

5)      ΓΩΓΩ ΣΤΑΜΑΤΗ ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ)

 

ΒΡΑΒΕΥΘΕΝΤΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ 2015

ΣΤΙΒΟΣ

1)    Τζογάνη Μαριάμ: 1π στα 200μ. Κορασίδων, – 2η στα 1.000μ. Κορασίδων, – 2η στα 200μ. Νεανίδων, – 3η στους Σχολικούς Αγώνες Λυκείων και 3η με τη Σκυταλοδρομία 4χ100μ. στους Βαλκανικούς Αγώνες Νεανίδων

ΣΥΛΛΟΓΟΣ: ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ

2)    Σταμούλη Γεωργία: 1η στα 4.000μ. Ανωμάλου Δρόμου στην Κατηγορία Γυναικών Β’, – 3η στα 5.ΟΟΟμ. Νέων Γυναικών και – 3η στα 10.000μ. Νέων Γυναικών

ΣΥΛΛΟΓΟΣ: ΓΕΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΟΣΟΝΙΔΗΣ

3)    Σαρδέλη Μαρία: 3η στα 300μ. στους Πανελλήνιους Αγώνες Παγκορασίδων Α’

ΣΥΛΛΟΓΟΣ: ΓΕΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΛΟΥΝΗΣ

4)    Αποστόλου Βίκυ: 1η στα 3.000μ. Βάδην στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Α’, Βορείου Ομίλου

ΣΥΛΛΟΓΟΣ: ΓΕΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΜΑΚΗΣ ΠΑΛΙΟΓΙΩΡΓΟΣ

5)    Σεφεριάδη Μαρία: 1η στα 3.000μ. Βάδην στο Πανελλήνιο – Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Α’, Νοτίου Ομίλου

ΣΥΛΛΟΓΟΣ: ΠΕΥΚΗ ΑΘΗΝΩΝ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ

6)    Μήτσου Αναστασία: 2η στα 5.000μ. Βάδην, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Λυκείων, – 3ηστα 5.ΟΟΟμ. Βάδην Κορασίδων

ΣΥΛΛΟΓΟΣ: ΓΕΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΜΑΚΗΣ ΠΑΛΙΟΓΙΩΡΓΟΣ

7)    Κωνσταντίνος Σταμούλης: Πρωταθλητής (1ος) στα 10.000μ. στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων, – 3ος στα 3.000μ. στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα

ΣΥΛΛΟΓΟΣ: ΓΕΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΟΣΟΝΙΔΗΣ

8)    Χρήστος Τρομπούκης: 2ος στα 1.500μ. Νέων Ανδρών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών

ΣΥΛΛΟΓΟΣ: ΓΕΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΟΣΟΝΙΔΗΣ

9)    Κατσούκας Ιωάννης: 1ος στο Άλμα Τριπλούν Παμπαίδων Α’ και 3ος στα 100μ. με Εμπόδια Παμπαίδων Α΄

ΣΥΛΛΟΓΟΣ: ΓΕΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΔΡΟΣΟΣ

10)                       Σαράκης Κωνσταντίνος: 3ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τριπλούν Νέων

ΣΥΛΛΟΓΟΣ: ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ 80′

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΣΙΦΤΣΟΓΛΟΥ

 

ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΠΑΛΗ

Παπαδόπουλος Ανδρέας: ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΠΑΛΗ – ΑΡΓΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ: Γ.Φ.Σ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ

 

TAEKBONTO

Διεθνές Επίπεδο

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων-ΝεανίδωνΛατβία – 22-25 Οκτωβρίου 2015

Καλλιφώνης Χριστόφορος ( ΑΣ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ –

5η θέση στην κατηγορία -68 κιλά Εφήβων)

 

Πανελλήνιο Επίπεδο

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών- Γυναικών (Χαλκίδα, 28/2-1/3/2015)

Μανωλόπουλος Δημήτριος ( ΑΣ TAEKBONTO ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ – 3ος στην κατηγορία-87 κιλά Ανδρών)

Μπλατζούκα Φωτεινή (ΑΣ TAEKBONTO ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ –

3η στην κατηγορία -49 κιλά Γυναικών)

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων (Χαλκίδα, 2-3/5/2015)

Καλλιφώνης Χριστόφορος (ΑΣ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ )

1ος στην κατηγορία -78 κιλά Εφήβων)

Γιαμαλάκης Νικόλαος ( ΑΣ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ )

1ος στην κατηγορία +78 κιλά Εφήβων)

Γιαμαλάκη Ελένη (ΑΣ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ )

3η στην κατηγορία +68 κιλά Νεανίδων

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών ( Ν. Ιωνία Βόλου – 3-4/10/2015)

Καλλιφώνης Χριστόφορος (ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ 3ος στην κατηγορία -80 κιλά Νέων Ανδρών)

Μανωλόπουλος Δημήτριος ( ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ 2ος στην κατηγορία -87 κιλά Νέων Ανδρών)

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων (γεννηθέντες 2001-2003) (Χαλκίδα, 28-29/11/2015)

Τσίγκα Μαρία-Χριστίνα (ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ)

2η στην κατηγορία -37 κιλά Κορασίδων

Μεσυνδιάνου Ρωμαλέα ( ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ)

3ηστην κατηγορία -41 κιλά Κορασίδων

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων (γεννηθέντες 2001-2003) (Χαλκίδα, 28-29/11/2015)

Μπινιάρου Δήμητρα (ΑΣ ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ)

1η στην κατηγορία -29 κιλά Κορασίδων

Πάνου Χρήστος (ΑΣ ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ)

3ος στην κατηγορία -37 κιλά Παίδων

 

ΜΠΑΣΚΕΤ

Σωκράτης Ναούμης (ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ)

2ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μπάσκετ Εφήβων με την ομάδα του ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

12767763_1101828149849030_961284360_n 12769479_1101828203182358_930222025_n 12781941_1101828219849023_126706376_n 12782411_1101828173182361_832894732_n 12784191_1101828103182368_1833893477_n 12784586_1101828076515704_561378822_n 12784673_1101828239849021_1429064078_n 12784747_1101828083182370_962455687_n 12787990_1101828229849022_1004942152_n