ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΑθλητικα ΝεαΕύκολο απόγευμα για τον Παναγρινιακό

Εύκολο απόγευμα για τον Παναγρινιακό

Εύκολο απόγευμα για τον Παναγρινιακό που κέρδισε στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου την Παιανία Μάστρου με 8 – 0.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Λάκη Παπαχρήστου ήταν ο Στέφανος Βασιλόγιαννης που σημείωσε τέσσερα τέρματα, αλλά έχασε δύο τεράστιες ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα γκολ.

Ο Βασιλόγιαννης με ωραίο σουτ στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ και πέντε λεπτά αργότερα ο Νάκος με εκτέλεση φάουλ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Στο 43΄ ο Στέφανος Φραγκούλης με κεφαλιά έκανε το 3 – 0, που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Ο Βασιλόγιαννης στο 52΄ με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 4 – 0 και στο 68΄ ο ίδιος παίκτης σημείωσε το πέμπτο τέρμα του Παναγρινιακού. Στο 74΄ ο Βασιλάρης έκανε το 6 – 0, ο Βασιλόγιαννης δέκα λεπτά αργότερα πέτυχε το έβδομο τέρμα και στο 89΄ ο Κλειτσίκας διαμόρφωσε το τελικό 8 – 0.

Το φιλμ του αγώνα.

Φάουλ του Μουρκογιάννη απέκρουσε ο Μπαλάφας.

10΄ Γκολ. Σουτ του Βασιλόγιαννη έξω από την περιοχή η μπάλα καταλήγει στο δεξί “Γ” της εστίας του Γαρμπή για το 1 – 0.

13΄ Γύρισμα του Νάκου από αριστερά ο Στέφανος Φραγκούλης από κοντά δε βρήκε τη μπάλα και χάθηκε η ευκαιρία.

15΄ Γκολ. Ο Νάκος με εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία για το 2 – 0.

16΄ Κόρνερ του Βασιλάρη από αριστερά κεφαλιά του Άγγελου Φραγκούλη η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

18΄ Σουτ του Βασιλάρη έξω από την περιοχή έδιωξε σε κόρνερ ο Γαρμπής.

23΄ Σέντρα του Βασιλόγιαννη από δεξιά ο Στέφανος Φραγκούλης πήρε την κεφαλιά με τη μπάλα να κοντράρει και να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι σε κόρνερ.

24΄ Γύρισμα του Ζαβιτσάνου στον Κουμπαρούλη που έκανε το σουτ και απέκρουσε ο Μπαλάφας.

28΄ Σουτ του Βασιλόγιαννη μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε άουτ.

28΄ Σουτ του Νάκου έξω από την περιοχή έδιωξε ο Γαρμπής.

29΄ Γύρισμα του Βασιλόγιαννη από δεξιά ο Ψηφής από καλή θέση δεν έπιασε καλά το σουτ και η μπάλα έφυγε μακρυά από την εστία.

34΄ Κόρνερ του Ρόμπολα από αριστερά Ζαβιτσάνος και Κουμπαρούλης δε μπόρεσαν από κοντά να σκοράρουν και έδιωξε ο Μπαλάφας.

36΄ Εκτέλεση φάουλ του Βασιλάρη η μπάλα στο δοκάρι.

37΄ Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους με τελικό αποδέκτη το Ζαβιτσάνο που σουτάρει άουτ.

38΄ Ο Βασιλόγιαννης βρίσκεται στο έδαφος μέσα στην περιοχή με τον Καλαμάρη να δίνει κίτρινη κάρτα για “θέατρο”.

42΄ Σέντρα του Βασιλάρη από αριστερά κεφαλιά του Καντάνη η μπάλα πέρασε άουτ.

43΄ Γκολ. Πάσα του Βασιλάρη στο Νάκο που κάνει τη σέντρα από αριστερά ο Στέφανος Φραγκούλης πιάνει την κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι και με νέα κεφαλιά ο ίδιος παίκτης σκοράρει για το 3 – 0.
45΄ Γύρισμα του Βασιλάρη στο Νάκο που έκανε το σουτ με τη μπάλα να κοντράρει στο Ροδάτο και στη συνέχεια σουτ του Καντάνη φεύγει άουτ.

49΄ Πάσα του Βασιλόγιαννη στο Στέφανο Φραγκούλη που έκανε αδύναμο πλασέ και μάζεψε ο Γαρμπής.

49΄ Σουτ του Βασιλάρη η μπάλα έφυγε άουτ.

51΄ Ο Καντάνης ανατρέπεται από το Γαρμπή και ο Καλαμάρης υποδεικνύει το πέναλτι.

52΄ Γκολ. Ο Βασιλόγιαννης ευστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι και κάνει το 4 – 0.

53΄ Κάθετη πάσα του Νάκου στο Βασιλόγιαννη που περνάει το Γαρμπή, κάνει προσποίηση στο Ζαβιτσάνο και στο πλασέ που επιχείρησε ο αμυντικός των φιλοξενούμενων απομάκρυνε.

56΄ Πάσα του Νούλα στον Ψηφή που έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και άλλαξε λίγο πορεία, αλλά απέκρουσε ο Γαρμπής.

59΄ Πάσα του Νούλα στο Σαμψώνα που σούταρε με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

60΄ Πάσα του Βασιλόγιαννη στο Νούλα που από καλή θέση σούταρε ψηλά άουτ.

64΄ Σουτ του Ράπτη η μπάλα πέρασε άουτ.

68΄ Γκολ. Πάσα του Κλειτσίκα στο Βασιλόγιαννη που με πλασέ σκόραρε για το 5 – 0.

72΄ Γύρισμα του Νούλα στο Βασιλόγιαννη που από κοντά πλάσαρε με τη μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.

74΄ Γκολ. Ο Βασιλάρης με συρτό σουτ έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Γαρμπή για το 6 – 0.

79΄ Ατομική ενέργεια του Βασιλόγιαννη που από αριστερά μέσα στην περιοχή πλάσαρε και έδιωξε σε κόρνερ ο Γαρμπής.

79΄ Σέντρα του Βασιλάρη από αριστερά κεφαλιά του Νούλα απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Γαρμπής.

84΄ Γκολ. Κάθετη πάσα του Νάκου στο Βασιλόγιαννη που πέρασε το Γαρμπή και σε κενή εστία πλάσαρε κάνοντας το 7 – 0.

89΄ Γκολ. Ο Κλειτσίκας με σουτ στη δεξιά γωνία της εστίας του Γαρμπή κάνει το 8 – 0.

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος): Μπαλάφας, Καλοκαίρης (72΄ Αντωνόπουλος), Κάππας, Ζαχαράκης, Φραγκούλης Α., Καντάνης (55΄ Σαμψώνας), Βασιλάρης, Ψηφής (66΄ Κλειτσίκας), Φραγκούλης Σ. (55΄ Νούλας), Νάκος, Βασιλόγιαννης.

ΠΑΙΑΝΙΑ ΜΑΣΤΡΟΥ (Παναγιώτης Καραμήτσος – Παναγιώτης Γαρμπής): Γαρμπής, Λούζης, Μπάσα, Ντερές, Ζαβιτσάνος, Ράπτης, Σύρρος (57΄ Ρέκας), Ροδάτος, Ρόμπολας (69΄ Γαντζούδης), Μουρκογιάννης (41΄ λ.τ. Φιλόπουλος), Κουμπαρούλης.

Πηγή: websports.gr

Άρης: Στην αποστολή ο Φετφατζίδης για Παναιτωλικό, αποφασίζει ο Ένινγκ