Έφυγε με τον βαθμό από την Λευκάδα ο Ν. Αμφίλοχος – Τα αποτελέσματα όλων των ομίλων

Με σκορ 1-1 έληξε στη Λευκάδα το κρίσιμο παιχνίδι ανάμεσα στον τοπικό Πανλευκάδιο και τον Νέο Αμφίλοχο που έκλεισε την αυλαία του πρώτου γύρου, αποτέλεσμα το οποίο διατηρεί τον Αμφίλοχο σε τροχιά ανόδου.
Σε ένα δύσκολο τερέν οι δύο ομάδες κατάφεραν και δημιούργησαν πολλές φάσεις για γκολ προσφέροντας πλούσιο θέαμα με τον Αμφίλοχο να χάνει κλασικές ευκαιρίες χωρία να καταφέρει να πάρει τους 3 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 44’ μετά από εύστοχο χτύπημα πέλαντυ του Κατσόλι για να ισοφαρίσει ο Αμφίλοχος στο 82’ σε μια απρόσμενη φάση όταν ο Καλοκαίρης με βαθειά μπαλιά από πλάγια θέση η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Καραπιπέρη.

Συνθέσεις:
Πανλευκάδιος:Καραπιπέρης, Κοκώλης, Κουμπής, Γουριώτης, Τριάντος, Φλούδας, Κοκώλης, Μουρεχίδης, Κολοβός, Σταν, Κατσόλι.

Νέος Αμφίλοχος:Μανιάτης, Μπεκατώρος, Κορομηλάς, Μακρής, Μάλης, Καλοκαίρης, Τσούνης Απ., Κοντογιάννης, Τόσκα, Νάκος, Κούσης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 12 αγώνες)

Τηλυκράτης  26

Νέος Αμφίλοχος  22

ΑΕ Λευκίμμης  21

Μακεδονικός Φούφα  21

Ερμής Αμυνταίου  21

Θεσπρωτός  20

Δόξα Κρανούλας  18

ΑΕΠ Καραγιαννίων  17

Εθνικός Φιλιππιάδας  12

Σκουφάς Κομποτίου  10

Καστοριά  9

Πανλευκάδιος  8

Αστέρας Παραποτάμου  5

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου από τους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής

1ος όμιλος – 10η αγωνιστική
Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1
Δόξα Προσκυνητών-Νέστος Χρυσούπολης 1-2
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 1-0
Αετός Ορφανού-ΑΕ Διδυμοτείχου 1-0
Ορφέας Ξάνθης-Καβάλα 1-0
Ελπίδα Σκουτάρεως-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 1-0

2ος όμιλος – 16η αγωνιστική
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Άρης Παλαιοχωρίου 1-2
ΑΠΕ Λαγκαδά-Εδεσσαϊκός 0-3
Πιερικός-ΑΟ Καρδίας 0-1
Ηρακλής-ΑΕ Καρίτσας 2-2
Αλμωπός Αριδαίας-Μακεδονικός 1-0
Καμπανιακός-Αγροτικός Αστέρας 0-2
Νάουσα-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-0
Ρεπό: Κιλκισιακός

3ος όμιλος – 13η αγωνιστική
ΑΕ Λευκίμμης-Δόξα Κρανούλας 2-2
Αστέρας Παραποτάμου-Σκουφάς Κομποτίου 0-0
Εθνικός Φιλιππιάδας-Ερμής Αμυνταίου 1-2
Πανλευκάδιος-Νέος Αμφίλοχος 1-1
Καστοριά-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-1
Μακεδονικός Φούφα-Θεσπρωτός 0-0
Ρεπό: ΑΕΠ Καραγιαννίων

4ος όμιλος – 13η αγωνιστική
ΝΠΣ Βόλος-Διγενής Νεοχωρίου 5-0
Αχιλλέας Φαρσάλων-ΑΟ Σελλάνων 1-1
ΓΣ Αλμυρού-Ολυμπιακός Βόλου 1-0
Θήβα-Ρήγας Φεραίος 3-0
ΑΠΟΚ Βελούχι-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-3
Νίκη Βόλου-Αστέρας Ιτέας 2-1

Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου

5ος όμιλος – 10η αγωνιστική
Παλληξουριακός-Παναρκαδικός 0-2
Αχαϊκή-ΠΑΟ Βάρδας 0-0
Ζάκυνθος-Διαγόρας Βραχνέικων 5-2
Λεωνίδιο-Αστέρας Βλαχιώτη 0-2
Καλαμάτα-Αστέρας Αμαλιάδας 1-1
Πανηλειακός-Τσικλητήρας Πύλου 1-1

6ος όμιλος – 10η αγωνιστική
Ιάλυσος-Διαγόρας 1-0
Κερατσίνι-Εθνικός 2-1
Ασπρόπυργος-Πέλοπας Κιάτου 0-0
Ζευγολατιό-Προοδευτική 0-5
Ρόδος-Ιωνικός 0-0
Ρεπό: ΑΟ Λουτράκι

7ος όμιλος – 10η αγωνιστική
Ταμυναϊκός-Παναργειακός 0-1
Τριγλία Ραφήνας-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 1-0
Ένωση Ερμιονίδας-Θύελλα Ραφήνας 1-1
Αιολικός-Πανθηραϊκός 1-1
Ερμής Κιβερίου-Αήττητος Σπάτων 0-3
Ρεπό: Χαλκίδα

8ος όμιλος – 10η αγωνιστική
ΑΕ Μυλοποτάμου-Ηρόδοτος 0-0
Κηφισιά-ΟΦ Ιεράπετρας 1-1
Φωστήρας-Ηλυσιακός 0-0
Αιγάλεω-Άγιος Ιερόθεος 2-0
ΑΟ Παλαιοχώρας-Ερμής Ζωνιανών 1-0
Ρεπό: Ατσαλένιος

Χάβος: «Κοινή παραδοχή σε όλη την Ελλάδα ότι αδικείται βαθμολογικά ο Παναιτωλικός»