Στα «αποδυτήρια» της Α΄ΕΠΣΝΑ

Έπιασαν τόπο

Ο Αχελώος Αγγελοκάστρου έχανε στο πρώτο ημίχρονο από τον Αετό Σταμνάς και ο Χρήστος Βασιλείου στην ανάπαυλα τα «έψαλλε» για τα καλά στους παίκτες του. Τους καταλλόγιζε πως δεν παίζουν «σαν άντρες» και ότι πρέπει να βγουν με άλλη «ψυχή» στο γήπεδο. Οι φωνές του «έπιασαν τόπο» καθώς φαίνεται και ο Αχελώος στο δεύτερο ημίχρονο ανέτρεψε το σκορ με ένα πολύ καλό 15λεπτο και δυνατή άμυνα στη συνέχεια.

Δεν τρίτωσε

Δύο  πέναλτυ είχαν χαθεί μέχρι τώρα για τη Φλόγα Παλαιμάνινας, που στοίχησαν και βαθμούς. Ένα με τον Κόκκαλη κόντρα στο Ναυπακτιακό κι ένα με τον Καρύμπα απέναντι στο Παναιτώλιο. Η εντολή για την εκτέλεση πέναλτυ είχε πλέον δοθεί στον έμπειρο  Άρη Ξευγένη και στο Ευηνοχώρι ο Αγρινιώτης στράικερ σκόραρε για το 0-1 από τα 11 βήματα.

Επεισόδιο

Μετά τη ήττα του Ολυμπιακού Παναιτωλίου από τον Προμηθέα, στα αποδυτήρια των φιλοξενούμενων υπήρξε ένταση. Μάθαμε ότι συνέβη μεταξύ δύο παικτών των ερυθρόλευκων και η Διοίκηση έλαβε γνώση, με τη διάθεση να πάρει… μέτρα.

Από ψηλά

Πολλά ακούγονται για τα… ρέστα που σκοπεύουν να δώσουν οι άνθρωποι της Παλαιομάνινας στις μεταγραφές του Ιανουαρίου. Μεταξύ των ονομάτων και ποδοσφαιριστής ο οποίος μέχρι πέρσι αγωνίζονταν στη Σούπερ Λιγκ!!!

Πυρ και μανία

«Μερικοί παίκτες ήλθαν για βόλτα στο Δοκίμι», έλεγε μετά την ήττα του Αντιρρίου ο Περικλής Παπαποστόλου. Δεν είναι τυχαίο ότι με το τέλος του αγώνα είχε επί μισή ώρα τους παίκτες του στα αποδυτήρια και τους τα… έλεγε.

Παραπονούμενοι

Οι Παναιτωλιώτες συζητούσαν πως για δεύτερη φορά δέχθηκαν γκολ από ανύπαρκτο φάουλ, που και πάλι υπέδειξε ο βοηθός Ροδάτος. Στον Προμηθέα «τα είχαν» με τον διαιτητή Παναγιωτόπουλο και μετά το ματς μπήκε θέμα εξαίρεσής του.

Το αντίθετο

Η οδηγία του Παναγιώτη Ασπρογιάννη προς τους παίκτες της Δόξας ήταν να μην δίνουν εύκολα φάουλ στην ΑΕΜ γύρω από την περιοχή, λόγω των καλών εκτελέσεων των παικτών της. Ωστόσο οι γηπεδούχοι έδωσαν τέτοια φάουλ και ενίοτε με ευκολία, με αποτέλεσμα να δεχθούν από τέτοια φάση το πρώτο γκολ. Ο δε Ασπρογιάννης στον πάγκο… ωρύονταν.