Χι με γκολ της Καπνίση

Χωρίς να αναδείξει νικήτρια ομάδα (1-1)  έληξε η αναμέτρηση της Β΄Εθνικής ανάμεσα στο  Μεσολόγγι 2008 και την  Αγ.Παρασκευή, η οποία προηγήθηκε και οι γηπεδούχες ισοφάρισαν με πέναλτυ της Μαρίας Καπνίση.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε στην  Αγία Παρασκευή, αλλά και η ομάδα του Μεσολογγίου είχε σε εκπληκτική μέρα την Ντίνα Μαρκουτσά. Πάντως οι φιλοξενούμενες πήραν το προβάδισμα με την Πετράκη και στην επανάληψη το Μεσολόγγι 2008 παρουσιάστηκε ανώτερο. Φυσιολογικά δεν άργησε  να ισοφαρίσει  και το πέτυχε  στο 57΄ με πέναλτυ που αξιοποίησε η Μαρία Καπνίση και το είχε κερδίσει η 14χρονη Ρούλα Πούλιου.

ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 2008 (Γιάννης Γουλής): Ματσίγκα Σ, Ευθυμίου Ν (62΄ Γρομητσάρη Μ.),Κάππα Ε., Μαρκουτσά Ν., Γεωργαρά Α., Μόκκα Μ., Πούλιου Ρ., Πρασσά Χ., Παναγιωτίδη Ε. (83΄ Αυγέρη Κ.),Καπνίση Μ., Βλαχογιάννη Κ. (46΄ Ρισβά Φ.).