Β ΕΠΣΝΑ: Έγινε… ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟ Καλυβίων παρότι έχει το πλεονέκτημα της έδρας απέναντι στην Θύελλα Παραβόλας, στο πρώτο ματς των play offs στο γήπεδό του με τη λήξη του ημιχρόνου φαίνονταν να βρίσκεται στο… καναβάτσο. Έχανε 0-2 από την καλύτερη ως τότε Θύελλα Παραβόλας, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Λεωνίδα Ζαχαράτου βγήκαν απ’ τα αποδυτήρια αποφασισμένοι και θυμίζοντας πως ο ΠΑΟΚ διαθέτει πάντα την «ψυχή» που τον χαρακτηρίζει στα 45 χρόνια της ιστορίας του. Ισοφάρισε 2-2, αν και προβάδισμα πλέον έχει η Θύελλα καθώς με νίκη στην έδρα της κατακτά την 2η θέση.

Η ομάδα της Παραβόλας ξεκίνησε με γκολ στο 1ο λεπτό με προβολή του Λευτέρη Σταμάτη κι ενώ ΠΑΟΚ δεν υπήρχε στο πρώτο ημίχρονο, στο 34΄ σε σέντρα σουτ του Γιαννακά, σχεδόν από το κέντρο και λάθος εκτίμηση του Ανδριόπουλου έγινε και το 0-2. Με την έναρξη της επανάληψης οι γηπεδούχοι παρουσίαζαν άλλο πρόσωπο, εντούτοις στο 55΄ υπήρξε καθαρή ανατροπή του Ρεπανίδα των φιλοξενούμενων, χωρίς να καταλογιστεί το πέναλτυ. Και στο 60΄ο ΠΑΟΚ μπήκε ξανά στο ματς όταν ο Αρκουμάνης μείωσε το σκορ, ενώ στο 65΄ έγινε το 2-2 με πλασέ του ίδιου παίκτη. Μάλιστα αν κάποια ομάδα στη συνέχεια άξιζε ένα ακόμα γκολ, αυτή ήταν των Καλυβίων.

ΠΑΟΚ (Λεωνίδας Ζαχαράτος): Ανδριόπουλος, Στρατόπουλος (66΄ Τασούλης), Γαλλιάς, Μυλωνάς Ν., Καρασσάβας, Πεσλής, Πύθουλας Ντόβρος, Αρκουμάνης, Τσάμης (70΄Καραλής), Μυλωνάς Ι.

ΘΥΕΛΛΑ (Θόδωρος Μουχάνης): Πριτσούλης, Γιαννακάς, Δρόσος Ι., Σταματελόπουλος (81΄ Καλαμπαλίκης), Παναγιωτόπουλος, Σταμάτης Γ., Ρεπανίδας, Αλ Γιουσέφ (73΄Σελιμάς), Σταμάτης Ε., Μπαρδάκης, Δρόσος Γ.