Σχολικοί αγώνες Στίβου

Έγιναν στο ΔΑΚ Αγρινίου το πρωί της Πέμπτης οι αγώνες Στίβου για μαθητές και μαθήτριες των Δημοτικών Σχολείων, με αξιόλογες επιδόσεις για την ηλικία τους σε ορισμένες περιπτώσεις.

Οι αγώνες στηρήχθηκαν, πέρα από την όρεξη των μαθητών, στο μεράκι των καθηγητών Φυσικής Αγωγής και των Σχολείων, αφού η Πολιτεία «προσέφερε» ανύπαρκτη (σχεδόν)  βοήθεια.

Οι μαθητές και μαθήτριες με τις καλύτερες επιδόσεις

ΜΗΚΟΣ
Κορίτσια

1. Μητρογιώργου Ευαγγγελία
(1ο Δημοτικό Αγ. Κωνσταντίνου)
2. Τσαρούχη Άρτεμις
(12ο Δημοτικό Αγρινίου)
3. Νίτσα Μαρία (11ο Δημοτικό Αγρινίου)
4. Παπαϊωάννου Μαρία
(4ο Δημοτικό Αγρινίου)
5. Μπεκιάρη Άννα – Μαρία

Αγόρια
1.  Καπούλας Κωνσταντίνος
(11ο Δημοτικό Αγρινίου)
2. Χατζής Κωνσταντίνος
(5ο Δημοτικό Αγρινίου)
3.  Καραγιώργος Σέργιος
(12ο Δημοτικό Αγρινίου)

ΥΨΟΣ
Κορίτσια

1.  Παπαροϊδάμη Δέσποινα
(10ο Δημοτικό Αγρινίου)
2. Λουκοπούλου Μυρτώ
(4ο Δημοτικό Αγρινίου)
3.  Χαλβατζή Αγγελική
(5ο Δημοτικό Αγρινίου)
4. Λουκοπούλου Χαρά
(10ο Δημοτικό Αγρινίου)

Αγόρια

1. Κουτσούμπας Λεωνίδας
(12ο Δημοτικό Αγρινίου)
2. Παπαθανάσης Δημήτρης
(5ο Δημοτικό Αγρινίου)
3. Ντούλιας Χαρίλαος
(4ο Δημοτικό Αγρινίου)

ΜΠΑΛΑΚΙ
Κορίτσια

1. Χαρακίδα Ιωάννα
( Δημοτικό Δοκιμίου)
2.  Βρακα Χριστίνα
(1ο Δημοτικό Αγ. Κωνσταντίνου)
3. Γκόγκου Χριστίνα
(5ο Δημοτικό Αγρινίου)

Αγόρια

1. Ντόκας Ραφαήλ
(5ο Δημοτικό Αγρινίου)
2. Γκίκας Νικόλαος
(4ο Δημοτικό Αγρινίου)
3. Πρασσάς Ευθύμιος
(12ο Δημοτικό Αγρινίου)

1000 μέτρα
Κορίτσια

1. Νικολάου Σίση
(4ο Δημοτικό Αγρινίου)
2. Γιαννακά Βασιλική
(Δημοτικό Παραβόλας)
3. Φρόση Πέρσα
(12ο Δημοτικό Αγρινίου)

Αγόρια

1. Σταμούλης Νίκος
(2ο Δημοτικό Νεάπολης)
2. Κωνσταντινίδης Γιώργος
(1ο Δημοτικό Αγρινίου)
3. Νταγιάντας Βασίλης
(2ο Δημοτικό Αγ. Κωνσταντίνου)

50 μέτρα
Κορίτσια

1. Τριανταφύλλου Αικατερίνη
(2ο Δημοτικό Παναιτωλίου)
2. Ζαρκαβέλη Λήδα
(1ο Δημοτικό Αγρινίου)
3. Κραμποκούκη Σοφία
(1ο Δημοτικό Αγ. Κωνσταντίνου)
4.  Μαρτη Μαριλένα
(12ο Δημοτικό Αγρινίου)

Αγόρια

1. Μπέτσης Εφραίμ
(4ο Δημοτικό Αγρινίου)
2. 0υζεράι Ερμάλ
(Δημοτικό Λεπενούς)
3.  Σκλαπάνης Ιωάννης
(5ο Δημοτικό Αγρινίου)
4. Χότζα Άρης (12ο Δημοτικό Αγρινίου)