Πανθρακικός – Παναιτωλικός ( Tα Hot Tips του παιχνιδιού )

Ο Κυριακίδης άντεξε στην εστία του και ο Παναιτωλικός απέσπασε ισοπαλία 0-0 από τον Πανθρακικό, παρότι έπαιξε για 60 λεπτά με δέκα παίκτες. Αποβλήθηκε ο…

1293579

Ο Κυριακίδης άντεξε στην εστία του και ο Παναιτωλικός απέσπασε ισοπαλία 0-0 από τον Πανθρακικό, παρότι έπαιξε για 60 λεπτά με δέκα παίκτες. Αποβλήθηκε ο Κουτρουμάνος στο 60', μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Μεχία στο 93'.

Η φάση του αγώνα

Στο 54', στην πιο επικίνδυνη από τις ελάχιστες ευκαιρίες του Πανθρακικού, ο Κυριακίδης είχε δύο δύσκολες αποκρούσεις σε διαδοχικά σουτ των Ίγκορ και Ντιγκινί.

Ο διαιτητής

Με ελάχιστα λάθη η διαιτησία του Γιώργου Κύζα από τη Δράμα. Ο ρέφερι επέτρεψε στο ματς να έχει ρυθμό, δεν σφύριξε πολύ και οι δύο κάρτες στον Κουτρουμάνο κρίνονται εντός του κανονισμού.

Ο MVP

Ο Ουάρντα ξεχωρίζει στη μεσαία γραμμή του Παναιτωλικού. Κρατάει τη μπάλα, πασάρει με καθαρό μυαλό και ανακόπτει πολλές πάσες των αντίπαλων χαφ. Με πολλά τρεξίματα, προστάτευσε τους στόπερ της ομάδας του.

Μας άρεσε

Ο Κυριακίδης δεν απειλήθηκε πολλές φορές, αλλά όταν συνέβη, αντέδρασε με ταχύτητα και αποτελεσματικότητα, διατηρώντας το μηδέν στο τέρμα του.