Πρώτες και του… χρόνου

Το 2015 θα βρει τις κοπέλες του Πανατωλικού στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου Ομίλου της Α2 Κατηγορίας Χάντμπολ. Στο τελευταίο ματς του 2014 οι παίκτριες του  Γιώργου Ραμμόπουλου νίκησαν στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου το Σεριφάτο Αιγίου με σκορ 18 – 11. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις γηπεδούχες  να μπαίνουν  δυνατά και να προηγούνται 3 – 0 με τη συμπλήρωση πέντε λεπτών, ενώ δευτερόλεπτα αργότερα πέτυχαν το 4ο τέρμα. Στο επόμενο δεκάλεπτο δε σκόραραν και στο 15ο λεπτό το σκορ ήταν 4 – 1. Όμως στη συνέχεια «ανέβασαν στροφές» και έκλεισαν το ημίχρονο με 9 – 3. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πολλές αλλαγές έδωσαν τη δυνατότητα σε αθλήτριες που είχαν μικρότερο χρόνο συμμετοχής, να αγωνιστούν αρκετά, η διαφορά διατηρήθηκε και έκλεισε τελικά στα 7 γκολ και το τελικό 18 – 11. Πεντάλεπτα: 3 – 0, 4 – 0, 4 – 1, 6 – 1, 7 – 2, 9 – 3, 13 – 3, 15 – 6, 16 – 8, 17 – 9, 17 – 11, 18 – 11.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ραμμόπουλος): Ταταράκη Τ/Φ, Σπυροπούλου Τ/Φ, Αργύρη Τ/Φ, Συράκου 1, Κορομηλά (φωτο)3, Κουτσαυτοπούλου 1, Παπαδοπούλου, Μαντέλλου 1, Πουρνάρα 1, Δήμου 5, Θεοδώρου, Πατσέα, Αποστολοπούλου 1, Κοκώνη 5, Τζουμάκα, Κολοβού.