Ισοπαλία με σασπένς

Για την Α2 Εθνική Κατηγορία του Χάντμπολ ο Παναιτωλικός υποδέχθηκε την Αναγέννηση Άρτας που στοχεύει στην άνοδο και μετά από ένα ματς με πολύ ενδιαφέρον οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες. Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε δύο φορές με τρία και τέσσερα γκολ, στο ενδιάμεσο το είχαν καταφέρει και οι φιλοξενούμενοι, μέχρι που τελικά χρειάστηκε η απόκρουση του τερματοφύλακα  του Παναιτωλικού, Σπύρου  Ράικου, σε πέναλτυ της Αρτινής ομάδας. Αμφίρροπο ματς μέχρι το 25ο λεπτό που οι τακτικές δέσποζαν σε συνδυασμό με καλό θέαμα και καμία ομάδα δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ, μέχρι που ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με 11-7.  Η Αναγέννηση δεν ήταν εύκολος αντίπαλος και αφού πρώτα ισοφάρισε 11-11 στο ημίχρονο, εν συνεχεία προηγήθηκε 11-14 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Κάπου εκεί ο Σπύρος  Ράικος «απαγόρευσε» το σκοράρισμα στους φιλοξενούμενους και οι κυανοκίτρινοι μπόρεσαν πάλι να ξεφύγουν με  18-15  στο 45ο λεπτό. Όσο το ματς βάδιζε στο τέλος η Αναγέννηση μπόρεσε και ισοφάρισε, ενώ 23 δευτερόλεπτα πριν το τέλος ο Σπύρος  Ράικος  κράτησε ρτο τελικό 23-23 αποκρούοντας πέναλτυ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Γ.Φ.Σ. (Συράκος) : Σπυρόπουλος, Δήμου, Μάνθος (8), Παπανίκος  (1), Σωτηρόπουλος,   Λιόκαυτος,  Σπύρος  Ράικος,  Λιανός  (2), Γιαννιώτης (2),  Μπαζούλας, Κώστας   Ράικος  (4),  Λαγός, Γεωργίου (6).