ΒΟΛΛΕΥ: «Βλέπει» Α2 η Γ.Ε. Μεσολογγίου

Την νίκη με 3-1 σετ και το εισιτήριο για τον τελικό του πρωταθλήματος πήρε το απόγευμα της Μ.  Τετάρτης στο ΔΑΚ Μεσολογγίου η ομάδα Ανδρών της Γ.Ε. Μεσολογγίου με αντίπαλο την  Βολίδα Κέρκυρας. Μάλιστα την αναμέτρηση παρακολούθησε πολύ κόσμος και έδωσε την ώθηση στους  παίκτες του Βασίλη Μανθάτη. Αντίπαλος στον τελικό του πρωταθλήματος ο Γ.Σ. ΑΡΤΑ Volley του Αποστόλη Πορτοβάρα, που έχει το πλεονέκτημα έδρας στην σειρά των τελικών.  Η ομάδα που θα φτάσει στις τρεις νίκες θα πάρει το εισιτήριο για την Α2 Εθνική Κατηγορία, ξεκινώντας από το  1-1  αφού συνυπολογίζονται και τα παιχνίδια του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο σετ κόντρα στη Βολίδα η ομάδα της ΓΕΜ με  πολύ καλή πρώτη μπάλα και σωστά τελειώματα  έφτασε στο 25-19. Παρά το νωθρό ξεκίνημα και το 14-13 στα μέσα του 2ου σετ, η ΓΕΜ μπόρεσε να το πάρει και αυτό με 25-21, κάνοντας το 2-0 σετ.  Με  18-25 χάθηκε το τρίτο σετ για την ομάδα του Μεσολογγίου και  το τέταρτο είχε μεγάλο ενδιαφέρον και αγωνία.  Από το  9-9 και μια  5λεπτή διακοπή, το ματς πήγε στο 14-14, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι «πάτησαν γκάζι» και έκαναν το 20-15 για επικρατήσουν 25-16 και τελικό  3-1 σετ.

ΓΕ Μεσολογγίου (Βασίλης Μανθάτης): Σπανός, Κοντογιάννης, Υφαντής, Ζιου, Αναγνωστόπουλος Ι., Πλαστήρας, Αναγνωστόπουλος Δ., Γιωτάκης, Σαρτζής, Κασκαρίκας, Σφυρής, Γεωργακόπουλος.