Πέντε τη δεύτερη φορά

Στη δεύτερη φιλική αναμέτρηση με την Κ20 η ανδρική ομάδα του Παναιτωλικού επικράτησε με 5-0, χωρίς ωστόσο το σκορ να αντικατοπτρίζει την απόδοση των δύο ομάδων, αφού οι «μικροί» στάθηκα ν πολύ καλά. Ο Ουάρντα άνοιξε το σκορ  στο 14’ με φαλτσαριστό δυνατό μακρινό σουτ  και ο  ο Ρότσα στο 19’ έκανε το 2-0 με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από έξοχο συνδυασμό Ρόσα και Τομανέ. Ο  Παπάζογλου στο 59’ πέτυχε το τρίτο γκολ κι ακολούθησαν του  Μαρκόβσκι στο 74’ και του  Κλέσιο στο 86’.

Στην αρχική ενδεκάδα  των ανδρών ήταν τερματοφύλακας ο  Κριστιάνο, Μάκος και Χαντάκιας κεντρικοί  αμυντικοί, Μύγας δεξιά,  Ρότσα αριστερά, Πάουλο και Παπουτσογιαννόπουλος κεντρικοί χαφ, ο Βασιλούδης δεξιά και μεσοεπιθετικά, ο  Ρόσα πίσω από τον φορ, ο Ουάρντα αριστερά κι ο  Τομανέ στην κορυφή. Στο β’ ημίχρονο γκολκίπερ ήταν ο  Κυριακίδης, ο  Κουτρομάνος δεξιά στην άμυνα , ο Τσοκάνης αριστερά, Κούσας και Ροντρίγκες κεντρικοί  αμυντικοί, ο  Παπάζογλου με τον  Μαλή κεντρικοί χαφ, ο Φερέιρα μπροστά τους, με Μουνιός δεξιά, Κλέσιο αριστερά και τον Μαρκόβσκι φορ.
Για την Κ20 αγωνίστηκαν οι: Κολοβούρης, Μαλής, Μιχάι, Πριόνας, Τασιούλης, Κοντογιάννης, Νταλακούρας, Γιαννιώτης Ηλ., Καββαδίας, Βακράκος, Μωραΐτης. Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κουσιάδης, Γιαννιώτης Δ., Μπακογιάννης, Μπελεβώνης, Παράς, Χριστογιάννης, Τσιγγάρας, Γεωργούσης, Γανωτάκης, Γκασούκας, Κούστας.