Ξεκίνημα με «σκόπελους» και «ευκαιρίες»

Η κληρωτίδα έφερε στον Παναιτωλικό ένα δύσκολο πρόγραμμα για τις πρώτες πέντε Αγωνιστικές, το οποίο μπορεί να «μεταφραστεί» ως… παγίδα για την συνέχεια.  Στον αντίποδα το γεγονός ότι παίζει με ισχυρούς αντιπάλους στην αρχή μπορεί να δημιουργήσει και την ευκαιρία για μια πιο φιλόδοξη συνέχεια στην φετινή Σούπερ Λιγκ.

«Κλειδί» για την αποτίμηση της κλήρωσης αποτελεί η ρεαλιστική – κι όχι ποθούμενη –  δυναμική του Παναιτωλικού, σε σχέση με το επίπεδο του πρωταθλήματος. Διότι εάν αποδειχθεί πως οι φετινές δυνατότητες των κυανοκίτρινων οριοθετούνται στην παραμονή και μόνο, όντως το πρόγραμμα που έτυχαν είναι κακό. Μια αδύναμη ή μέτρια ομάδα δεν θα μπορέσει να πάρει ικανούς βαθμούς με ΑΕΚ (εκτός έδρας),  Πανιώνιο (εντός έδρας), ΠΑΟΚ (εκτός έδρας), Ατρόμητο (εκτός έδρας), Παναθηναϊκό (εντός έδρας) και με το βάρος  ότι άλλες ομάδες – που θα επιδιώκουν την παραμονή –   θα πάρουν αρκετά περισσότερους  πόντους στο ξεκίνημα είναι πιθανόν να δυσκολέψει η συνέχεια. Υπάρχει όμως και η άλλη όψη…

Ο Παναιτωλικός θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα με τον ίδιο προπονητή και πολλούς παίκτες από τον περσινό κορμό, προϋπόθεση που δεν διαθέτουν άλλες ομάδες. Επομένως με μια στοιχειώδη δυναμική μπορεί στο ξεκίνημα να πάρει «ανέλπιστους» βαθμούς, που μπορούν να αξιοποιηθούν  για ένα μεγαλύτερο στόχο στη συνέχεια (κι εφόσον η ομάδα έχει τις αγωνιστικές  ικανότητες και δυνατότητες). Μεγαλύτερος στόχος είναι η έξοδος στην Ευρώπη και τέθηκε μάλιστα επίσημα  με την έναρξη της προετοιμασίας. Βέβαια, επί ρεαλιστικής βάσης,  μία θέση υπάρχει καθώς Ολύμπιακος, Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ θα καταλάβουν τις τέσσερις θέσεις από τις πέντε με τα Ευρωπαϊκά «εισιτήρια».

Τα τελευταία χρόνια οι ομάδες που σταθερά δείχνουν δυναμική για υψηλές θέσεις είναι ο Αστέρας Τρίπολης και ο Ατρόμητος. Φυσικά δεν λείπουν και οι ομάδες εκείνες που παρουσιάζουν δυνατότητες στην πορεία, όπως πέρσι ο Πανιώνιος και ο ΠΑΣ Γιάννινα, που και φέτος θα μπορούσαν να το επαναλάβουν μαζί με Λάρισα,  Ξάνθη. Πάντως όσον αφορά τις ομάδες της Τρίπολης και του Περιστερίου δεν είναι εύκολο να ξεφύγουν πολύ από τον Παναιτωλικό στις πέντε πρώτες Αγωνιστικές. Ειδικά ο Αστέρας έχει πολύ δύσκολο πρόγραμμα, ίσως πιο δύσκολο κι απ’ του Παναιτωλικού, ενώ ο Ατρόμητος για να το πετύχει πρέπει αφενός  να κάνει  μεγάλες εκτός έδρας νίκες (με την ενθουσιώδη νεοφώτιστη Κέρκυρα και τον πρόωρα  φορμαρισμένο, λόγω Ευρωπαϊκών υποχρεώσεων, ΠΑΣ) αφετέρου να κερδίσει και τον Παναιτωλικό στο Περιστέρι.

papaioannou

 

 

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ 2016-2017

1η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. ΒΕΡΟΙΑ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ε.Κ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966

2η Αγωνιστική

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ Α.Ε.Λ.
ΒΕΡΟΙΑ ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Α.Ε.Κ.
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

3η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ΒΕΡΟΙΑ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
Α.Ε.Κ. Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

4η Αγωνιστική

Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ Α.Ε.Λ.
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΒΕΡΟΙΑ Α.Ε.Κ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Π.Α.Ο.Κ.

5η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ
Α.Ε.Κ. ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
Π.Α.Ο.Κ. Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

6η Αγωνιστική

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Α.Ε.Λ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. Α.Ε.Κ.
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΒΕΡΟΙΑ Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

7η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. Α.Ε.Κ.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ
Π.Α.Ο.Κ. ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. Α.Ο. ΞΑΝΘΗ

8η Αγωνιστική

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 Α.Ε.Λ.
Α.Ε.Κ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
ΒΕΡΟΙΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.

9η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966
Π.Α.Ο.Κ. Α.Ε.Κ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΒΕΡΟΙΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ

10η Αγωνιστική

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Α.Ε.Λ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
Α.Ε.Κ. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΒΕΡΟΙΑ
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ

11η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. Π.Α.Ο.Κ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. Α.Ε.Κ.
ΒΕΡΟΙΑ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ

12η Αγωνιστική

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Α.Ε.Λ.
Π.Α.Ο.Κ. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ΒΕΡΟΙΑ
Α.Ε.Κ. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ

13η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. Π.Α.Ο.Κ.
ΒΕΡΟΙΑ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ Α.Ε.Κ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

14η Αγωνιστική

Α.Ο. ΞΑΝΘΗ Α.Ε.Λ.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΒΕΡΟΙΑ
Π.Α.Ο.Κ. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
Α.Ε.Κ. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

15η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
ΒΕΡΟΙΑ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ Π.Α.Ο.Κ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Α.Ε.Κ. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966

16η Αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ Α.Ε.Λ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
Π.Α.Ο.Κ. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Α.Ε.Κ.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

17η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΒΕΡΟΙΑ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
Α.Ε.Κ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

18η Αγωνιστική

ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ Α.Ε.Λ.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΒΕΡΟΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ Α.Ε.Κ.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Π.Α.Ο.Κ.

19η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
Α.Ε.Κ. ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
Π.Α.Ο.Κ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

20η Αγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. Α.Ε.Λ.
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ Α.Ε.Κ.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966
ΒΕΡΟΙΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ Π.Α.Ο.Κ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

21η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Α.Ε.Κ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
Π.Α.Ο.Κ. ΒΕΡΟΙΑ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. Α.Ο. ΞΑΝΘΗ

22η Αγωνιστική

Α.Ε.Κ. Α.Ε.Λ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ Π.Α.Ο.Κ.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΒΕΡΟΙΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.

23η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Α.Ε.Κ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. ΒΕΡΟΙΑ

24η Αγωνιστική

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Α.Ε.Λ.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Α.Ε.Κ. Π.Α.Ο.Κ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ ΒΕΡΟΙΑ

25η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. Α.Ε.Κ.
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
ΒΕΡΟΙΑ Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ

26η Αγωνιστική

Π.Α.Ο.Κ. Α.Ε.Λ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
Α.Ε.Κ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΒΕΡΟΙΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ

27η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΒΕΡΟΙΑ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ Α.Ε.Κ.
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

28η Αγωνιστική

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. Α.Ε.Λ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
Α.Ε.Κ. Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

29η Αγωνιστική

Α.Ε.Λ. Α.Ο. ΞΑΝΘΗ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΒΕΡΟΙΑ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ Π.Α.Ο.Κ.
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Α.Ε.Κ.

30η Αγωνιστική

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. Α.Ε.Λ.
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΒΕΡΟΙΑ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ
Π.Α.Ο.Κ. Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 Α.Ε.Κ.