Κλείδωσε τα μπαράζ η ΑΕΜ 3-0 τον Ηρόδοτο Καλογερικού (video)

Η ομάδα του Μενιδίου με τη νίκης της επί της ομάδας του Καλογερικού στην σημερινή 30η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Άρτας, εξασφάλισε την τέταρτη θέση των μπαράζ, που οδηγούν στην ανάδειξη του πρωταθλητή.
Στο σημερινό παιχνίδι η ΑΕΜ μπήκε δυνατά και στο πρώτο 10΄ προηγούνταν ήδη με 2-0 με δύο γκολ του Τσαλοκώστα Κ., το ένα με κεφαλιά στο 3΄και το άλλο με ωραία ατομική ενέργεια στο 7΄ λεπτό.
Στην συνέχεια η ομάδα του Καλογερικού έκλεισε τους χώρους και προσπαθούσε να πιέσει. Η ΑΕΜ κράτησε το προβάδισμα και στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να σημειώσει και τρίτο τέρμα στο 60΄ με τον Μπαλαδήμα μετά από υπέροχη ατομική προσπάθεια του Γιώτη Φ.
Έτσι η ομάδα του Μενιδίου θα πάρει μέρος στο μίνι πρωτάθλημα των μπαράζ που θα αναδείξουν τον πρωταθλητή αρχής γενομένης από την Τετάρτη 6 Απριλίου όπου αντιμετωπίζει στην έδρα της το Σκουφά Κομποτίου. Από τη διοίκηση της ΑΕ Μενιδίουγίνεται κάλεσμα προς όλους τους φιλάθλους του Δήμου Αμφιλοχίας να στηρίξουν την ομάδα στην προσπάθεια ανόδου.