Νέος «περίπατος» του Αίολου

Παρότι αγωνίζονταν

χωρίς  τον Χαρισμίδη ο Αίολος  Αστακού πέρασε νικηφόρα και πολύ άνετα από την Κατερίνη κόντρα στον Πιερικό/ Αρχέλαο,  με 59-77.  Ο Αίολος ξεκίνησε πολύ δυνατά, ήταν πολύ σοβαρός στην άμυνα και  προηγήθηκε με 10-29 στην πρώτη περίοδο.  Με πρώτο παίκτη τον Άλκη Παππά και  το 19-44 στο ημίχρονο  η νίκη ήταν από νωρίς υπόθεση μόνο των φιλοξενούμενων. Έτσι ο Μιχάλης Κουταλιανός είχε την δυνατότητα να δώσει  χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του.

Δεκάλεπτα: Α:10-29 Β:19-44 Γ:42-61 Δ:59-77

ΠΙΕΡΙΚΟΣ

(Στέλιος Χατζηιωάννου Χατζηιωάννου): Τσιλιγκαρίδης, Καλτσούνας, Γκοντόπουλος 9(2), Παρμαξίδης 4(1), Γκογκίδης 13(2), Παπαδόπουλος 8, Σουκάρας, Παπανικολάου, Ασημάκης 13, Ζησόπουλος 2, Μουρίκης, Οικονόμου 10

ΑΙΟΛΟΣ

(Μιχάλης Κουταλιανός): Μπρόζος 8, Καλισώρας, Μπεκατώρος, Παππάς 22(3), Μακρης 2, Θανόπουλος, Κακλαμάνος 14(4), Κιτσούλης 15(1), Καλαντζής, Κατσαρές 6, Λυμπάρης 10, Δουρούκης.