Ξεκίνημα για την Α΄ΕΠΣΝΑ

mpetinos

Το Σάββατο ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ. Στα παιχνίδια της πρεμιέρας είχαμε τρεις νίκες γηπεδούχων, τρεις φιλοξενούμενων και δύο ισοπαλίες. Μεγάλη νίκη πέτυχε η Φλόγα Παλαιομάνινας που επιβλήθηκε εκτός έδρας της ΑΕΜ με 4 – 1. Στο άλλο μεγάλο παιχνίδι της αγωνιστικής Ναυπακτιακός και Παναμβρακικός έμειναν στο ισόπαλο 0 – 0. Η Α.Ε. Βάλτου και οι νεοφώτιστες Θύελλα Παραβόλας και Άρης Αιτωλικού άνοιξαν με νίκη τη χρονιά, ενώ ο Απόλλων Δοκιμίου και ο Αχελώος Αγγελοκάστρου εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους φτάνοντας στο «τρίποντο». Τέλος ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση του Αμφίλοχου με τον Όμηρο Νεοχωρίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

ΑΧΕΛΩΟΣ ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ

1-0

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ

1-4

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ – ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

1-1

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ – ΝΕΟΣ ΘΕΡΜΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

3-2

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ – ΑΕ ΒΑΛΤΟΥ

0-1

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΠΑΝΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΜΠΟΥΚΑΣ

0-0

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ – ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ

3-1

ΑΟ ΧΑΛΚΕΙΑΣ – ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ

1-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ

ΟΜΑΔΑ

ΒΑΘΜΟΙ

ΤΕΡΜΑΤΑ

1

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ

3

3-1

2

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ

3

3-2

3

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ

3

2-1

4

ΑΕ ΒΑΛΤΟΥ

3

1-0

5

ΑΧΕΛΩΟΣ ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟΥ

3

1-0

6

ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

1

1-1

7

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ

1

1-1

8

ΠΑΝΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΜΠΟΥΚΑΣ

1

0-0

9

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

1

0-0

10

ΝΕΟΣ ΘΕΡΜΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

0

2-3

11

ΑΟ ΧΑΛΚΕΙΑΣ

0

1-2

12

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ

0

0-1

13

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ

0

0-1

14

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ

0

1-3

15

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

0

1-4

16

ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ

-1

4-1

Η Φλόγα Παλαιομάνινας έχει -4 βαθμούς

Αποτελέσματα 1ης φάσης Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ

Με έξι αγώνες ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο η 1η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ. Αχιλλέας Γραμματικούς, Τρίκαρδος, Αλικυρναϊκός Αγίου Θωμά, Δόξα Καινουρίου, ΠΑΟΚ Καλυβίων και Ηρακλης Αστακού εξασφάλισαν τα τελευταία εισιτήρια.

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

6-0

ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ-ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

2-6

ΑΟ ΡΗΓΑΝΑ – ΑΕ ΒΑΛΤΟΥ

0-1

ΑΙΑΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ – ΠΑΝΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΜΠΟΥΚΑΣ

1-7

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ

2-0

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΕΡΜΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ

1-0 παρ. (0-0 κ.α.)

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΝΕΟΣ ΘΕΡΜΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

3-0 πεν. (0-0 κ.α.,παρ.)

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

5-3

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ – ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

0-6

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ – ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ

1-2

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ

4-2

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Κ20 – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ

7-0

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ

0-3

ΑΟ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ

1-6

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΑΛΙΚΥΡΝΑΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

2-3

ΧΡΥΣΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑΣ – ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ

2-4

ΔΑΦΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΧΩΡΑΣ – ΠΑΟΚ ΚΑΛΥΒΙΩΝ

0-2

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ – ΑΟ ΑΡΧΟΝΤΟΧΩΡΙΟΥ

5-1

Στη δεύτερη φάση θα γίνουν οι αναμετρήσεις

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ

ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ – ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

ΠΑΟΚ ΚΑΛΥΒΙΩΝ – ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ – ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ