ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΑθλητικα ΝεαΆνοιξε στο Αγρίνιο η αυλαία του 33ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Δικηγορικών Συλλόγων (ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ)

Άνοιξε στο Αγρίνιο η αυλαία του 33ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Δικηγορικών Συλλόγων (ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ)

Άνοιξε στο Αγρίνιο η αυλαία του 33ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Δικηγορικών Συλλόγων (ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ)

Με γκολ για την ομάδα του Αγρινίου απέναντι στην ομάδα της Ξάνθης ξεκίνησε πριν λίγη ώρα το 33ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Δικηγορικών Συλλόγων στο ΔΑΚ Αγρινίου. Επισήμως από σήμερα περισσότεροι από 500 δικηγόροι είναι Αγρίνιο με σκοπό να σκοράρουν στα δημοτικά γήπεδα του Δήμου Αγρινίου, να προάγουν το αθλητικό πνεύμα, αλλά και να τονώσουν την αγορά του Αγρινίου. Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε επτά δημοτικά  γήπεδα, στο ΔΑΚ Αγρινίου, στο γήπεδο του Δοκιμίου, των Καλυβίων, των Παπαδατών, του Καινουργίου,  του Καραπαπά και του Παναιτωλίου τα οποία, μετά την ανακατασκευή τους,  είναι έτοιμα να υποδεχθούν συνολικά τις 16 ομάδες! 

Δείτε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα:

  • Πέμπτη, 29.6.2017

19.00: Αγώνες 1ης αγωνιστικής Γ και Δ Ομίλων – Γήπεδα.

  1. Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ – Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ (ΚΑΡΑΠΑΠΑ)
  2. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ. – Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ)
  3. ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ (EMILEON B)
  4. Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ (ΠΑΠΑΔΑΤΩΝ)

21.30: Δεξίωση έναρξης 33ου Π.Π.Π.Δ.Σ. – Πολυχώρος ΕΜΙΛΕΟΝ (δ.δ. Δοκιμίου)

  • Παρασκευή, 30.6.2017

11.00: Συνέντευξη τύπου αρχηγών και προπονητών ομάδων – Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Αγρινίου (Αναστασιάδη 1 – Πλατεία Δημοκρατίας)

19.00: Αγώνες 2ης αγωνιστικής Α και Β Ομίλων – Γήπεδα.

  1. ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ (ΚΑΡΑΠΑΠΑ)
  2. Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ – Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ (ΔΟΚΙΜΙΟΥ)
  3. Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ (21.00 – Δ.Α.Κ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ)
  4. ΑΡ.Μ.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ (EMILEON B)
  • Σάββατο, 1.7.2017

11.00: Εγκαίνια έκθεσης ζωγραφικής στην Πινακοθήκη του Δήμου Αγρινίου με θέμα «Το χτες και το σήμερα – Αέναη συνομιλία τέχνης».

12.30: Επίσκεψη – ξενάγηση στο Αρχαιολογικό Μουσείο Αγρινίου.

19.00: Αγώνες 2ης αγωνιστικής Γ και Δ Ομίλων – Γήπεδα.

  1. Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ. (EMILEON B)
  2. Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ (ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ)
  3. SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (ΚΑΛΥΒΙΩΝ)
  4. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ (ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ)
  • Κυριακή, 2.7.2017

10.30: Τακτική συνδιάσκεψη εκπροσώπων των ομάδων – Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Αγρινίου

19.00: Αγώνες  3ης αγωνιστικής Α και Β Ομίλων – Γήπεδα.

  1. Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ – Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ (ΠΑΠΑΔΑΤΩΝ)
  2. ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ (EMILEON B)
  3. Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ – Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ (ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ)
  4. Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΡ.Μ.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Δ.Α.Κ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ)
  • Δευτέρα, 3.7.2017

11.00: Εκδήλωση του Τεχνικού Γραφείου Πραγματογνωμόνων Autoexperience

με θέμα «Τεχνολογικές εξελίξεις στην Ανάλυση του Τροχαίου Ατυχήματος» στην αίθουσα του ΤΕΕ Αιτωλοακαρνανίας.

19.00: Αγώνες  3ης αγωνιστικής Γ και Δ Ομίλων – Γήπεδα.

  1. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ. – Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ (ΔΟΚΙΜΙΟΥ)
  2. Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ – Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (EMILEON B)
  3. Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ (ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ)
  4. SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ (ΚΑΡΑΠΑΠΑ)
  • Τρίτη, 4.7.2017

10.00: Επίσκεψη στο Θέρμο και στο Αρχαιολογικό Μουσείο Θέρμου.

  • Τετάρτη, 5.7.2017

19.00: Προημιτελικοί αγώνες.

  1. 1ος προημιτελικός Α1 – Β2 (1)
  2. 2ος προημιτελικός Β1 – Α2 (2)
  3. 3ος προημιτελικός Γ1 – Δ2 (3)
  4. 4ος προημιτελικός Δ1 – Γ2 (4)

Τέσσερις αγώνες στα τέσσερα γήπεδα (Δ.Α.Κ. Αγρινίου, Καραπαπά, Δοκιμίου, EMILEON B) με κλήρωση. Σε περίπτωση που έχει προκριθεί

Η ομάδα του Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ θα αγωνισθεί στο Δ.Α.Κ. Αγρινίου.

  • Πέμπτη, 6.7.2017

Ημέρα  ελεύθερη για τις ομάδες.

  • Παρασκευή, 7.7.2017

21.00: Ημιτελικοί αγώνες.

  1. 1ος ημιτελικός Νικητής 1 – Νικητής 2
  2. 2ος ημιτελικός Νικητής 3 – Νικητής 4

Δύο αγώνες στα δύο γήπεδα (Δ.Α.Κ. Αγρινίου, EMILEON A) με κλήρωση. Σε περίπτωση που έχει προκριθεί η ομάδα του Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ θα αγωνισθεί στο Δ.Α.Κ. Αγρινίου.

23.30: Παραδοσιακό γλέντι στο πανηγύρι της Αγίας Κυριακής στο Καστράκι Αγρινίου.

  • Σάββατο, 8.7.2017

20.00: Αγώνας παλαιμάχων στο Δ.Α.Κ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ.

22.00: Δεξίωση για τους παλαιμάχους στο κέντρο ΠΙΘΑΡΙ στη Ντουγρί Τριχωνίδας.

  • Κυριακή, 9.7.2017

18.30: ΤΕΛΙΚΟΣ στο γήπεδο του ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ.

O αγώνας αφιερώνεται στα παιδιά της ΕΛΕΠΑΠ Αγρινίου και στους ανθρώπους της, που με ξεχωριστή σεμνότητα και ανιδιοτέλεια προσφέρουν τεράστιο κοινωνικό έργο στον τόπο μας.

22.00: Τελετή λήξης στο κέντρο ΠΙΘΑΡΙ στη Ντουγρί Τριχωνίδας.

  • Όλους τους αγώνες συνδράμει ο Ερυθρός Σταυρός με τα τμήματα των Σαμαρειτών και των Διασωστών. Η συμβολή τους κατά τη διάρκεια του πρωταθλήματος είναι καθοριστική.

podosfairo1

podosfairo2

podosfairo3

podosfairo4

podosfairo5

podosfairo6

podosfairo7

podosfairo8

podosfairo9

podosfairo10

podoafairo11

podosfairo12

podosfairo13

podosfairo14

podosfairo15

podosfairo16

podosfairo17

44ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Παίδων: Ο Γ. Βασιλακόπουλος και ο Ν. Φιλίππου σήμερα στο Δ.Α.Κ. Μεσολογγίου

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
Χαριλάου Τρικούπη 26
30131 Αγρίνιο, GR
Τηλ: +30-2641039410
Email: info@sinidisi.gr