Δράση και σήμερα στην Α΄ ΕΠΣΝΑ

Νίκη με ανατροπή για τον Παναμβρακικό στο Αντίρριο

Παρότι βρέθηκε να χάνει από νωρίς με 2 – 0 ο Παναμβρακικός Μπούκας ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση και κέρδισε με 2 – 5 στον Αντίρριο τον τοπικό Ατρόμητο.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν εξαιρετικά το παιχνίδι και στο 10ο μόλις λεπτό προηγήθηκαν με 2 – 0. Ο Παναγιωτόπουλος άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό και ο Ψυχογιός στο 10΄ διπλασίασαν τα τέρματα της ομάδας του Γιώργου Μίχου. Ο Παναμβρακικός μείωσε στο 29΄ με κεφαλιά του Θανάση Καβαλλάρη και το 2 – 1 ήταν το σκορ ημιχρόνου, καθώς ο Φλωρόπουλος αντέδρασε σωστά στις ευκαιρίες των φιλοξενούμενων.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στους φιλοξενούμενους που μέσα σε πέντε λεπτά πέτυχαν τρία γκολ με τον Αποστόλη Τσιούνη. Ο επιθετικός του Παναμβρακικού στο 54΄ με πέναλτι που κέρδισε ο Δράκος σε ανατροπή του από το Φλωρόπουλο ισοφάρισε, στο 58΄ με σουτ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του και ένα λεπτό αργότερα με πλασέ έκανε χατ – τρικ διαμορφώνοντας το 2 – 4. Το τελικό 2 – 5 έγινε στο 87΄ με το Λαγοπάτη να εκμεταλλεύεται λάθος του Φλωρόπουλου και να πλασάρει σε κενή εστία.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ (Γιώργος Μίχος): Φλωρόπουλος, Βλάχος, Παναγιωτόπουλος, Πέκεζ, Πυρρής, Θανασιός, Κάκκος, Αραπογιάννης (66΄ Ταμπάκης), Ψυχογιός, Κουραχάνης, Παναγιωτόπουλος (82΄ Πετσίνης).

ΠΑΝΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΜΠΟΥΚΑΣ (Γιάννης Μακρής): Ρόκκος, Μπαλάφας, Κάκκος, Κοκώνης, Μπεκατώρος, Σαμψώνας (78΄ Μακρής), Τσιούνης Α., Δράκος (58΄ Λαγοπάτης), Τσιούνης Π. (82΄ Φίλος), Καβαλλάρης, Τζουλιάνο Μούτσα.

Νικητής στο ντέρμπι ο Όμηρος…3 – 2 το Νέο Θέρμιο Απόλλωνα

Ο Όμηρος Νεοχωρίου ήταν ο νικητής του ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής, καθώς επιβλήθηκε με 3 – 2 του Νέου Θέρμιου Απόλλωνα στην έδρα του. Η ομάδα του Χρήστου Ζαπάντη προηγήθηκε από νωρίς 2 – 0, ισοφαρίστηκε πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και πήρε τη νίκη με γκολ του Γιάννη Σεραφίγγου στο 53΄.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους που είχαν τον έλεγχο του αγώνα και προηγήθηκαν με 2 – 0 χάρη σε τέρματα του Βαγγέλη Σεραφίγγου στο 13΄ και του Γιάννη Σεραφίγγου στο 18΄. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μείωσαν με τον Καρβελά στο 24΄, ενώ στο 26΄ και στο 35΄ ο Όμηρος έχασε ευκαιρίες να αυξήσει το σκορ. Στο 43΄ ο Νικολόπουλος με όμορφο μακρινό σουτ έκανε το 2 – 2.

Στο 53΄ ο Γιάννης Σεραφίγγος έδωσε προβάδισμα με 3 – 2 στην ομάδα του Νεοχωρίου. Ο Νέος Θέρμιος έμεινε με 10 παίκτες στο 58΄ λόγω αποβολής του Κράνη με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αλλά πίεσε για να ισοφαρίσει, με τον Όμηρο να κρατάει στην άμυνα. Στο 87΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Παπανικολάου και στο τέλος ο Όμηρος πανηγύρισε μια σημαντική νίκη, που τον έφερε ισόβαθμο με τον αντίπαλό του στους 12 βαθμούς.
Το φιλμ του αγώνα.
Σουτ του Σπύρου Καλύβα έξω από την περιοχή κοντράρει η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και ο Κούντρας διώχνει με υπερένταση.

13΄ Γκολ. Ο Βαγγέλης Σεραφίγγος κάνει προσποίηση και με φαλτσαριστό σουτ από τη γωνία της περιοχής στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0.

18΄ Γκολ. Σέντρα του Βαγγέλη Σεραφίγγου από δεξιά ο Γιάννης Σεραφίγγος με μονοκόμματο σουτ από το ύψος της περιοχής κάνει το 2 – 0.

24΄ Γκολ. Κόρνερ του Κράνη στο δεύτερο δοκάρι ο Βαλμάς με κεφαλιά πάσα βρίσκει τον Καρβελά που με κεφαλιά μειώνει σε 2 – 1.

26΄ Σουτ του Γιάννη Σεραφίγγου λίγο μέσα από τη γραμμή της περιοχής φεύγει πάνω από το δοκάρι.

35΄ Κάθετη πάσα του Μαχμούτ στο Γιάννη Σεραφίγγο που περνάει τον Κούντρα, αλλά βγαίνει πλάγια αριστερά και πλασάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

43΄ Γκολ. Απομάκρυνση της μπάλας από τους αμυντικούς του Ομήρου και ο Νικολόπουλος με μακρινό μονοκόμματο σουτ στέλνει τη μπάλα στο αριστερό «Γ» του Γκασούκα για το 2 – 2.

53΄ Γκολ. Συρτή σέντρα του Καταπώδη από αριστερά ο Γιάννης Σεραφίγγος με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής κάνει το 3 – 2.

58΄ Οι φιλοξενούμενοι μένουν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κράνη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

65΄ Σουτ του Νικολόπουλου η μπάλα κοντράρει και περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκασούκα.

69΄ Σουτ του Καρβελά μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο Γκασούκας.

70΄ Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Καρβελά απέκρουσε ο Γκασούκας.

87΄ Ο Όμηρος μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Παπανικολάου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Χρήστος Ζαπάντης): Γκασούκας, Παπανικολάου, Ματσίγκας, Αλεξόπουλος, Τσάμης, Μαχμούτ (85΄ Ευθυμίου), Τσιφοπανόπουλος, Καλύβας Σ., Παπαδάκης (80΄ Κοσσόβας), Σεραφίγγος Ι., Σεραφίγγος Ε. (30΄ λ.τ. Καταπώδης).
ΝΕΟΣ ΘΕΡΜΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ (Γιώργος Γιάκος): Κούντρας, Μυλωνάς (73΄ Πανταζή), Στεργίου (83΄ Ταταράκης), Ράπτης, Κόκκοτος, Κώης (85΄ Ζέλα), Βαλμάς, Καλοκαίρης, Κράνης, Καρβελάς, Νικολόπουλος.

Δύσκολα 2-0 η ΑΕΜ τον Αμβρακικό

Δύσκολη νίκη με 2-0 για την ΑΕΜ το μεσημέρι του Σαββάτου στο Ενωσιακό γήπεδο Μεσολογγίου στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής κόντρα στην ομάδα του Αμβρακικού Λουτρού.

Νευρικό το πρώτο μέρος χωρίς φάσεις και από τις δυο ομάδες, σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο με τους φιλοξενούμενους να έχουν καλύτερη κυκλοφορία στης μπάλας στο κέντρο, χωρίς όμως να μπορούν να γίνουν απειλητικοί απέναντι στο Ζέρβα.
Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι θα μπουν ποιο δυνατά στον αγωνιστική χώρο και θα πιέσουν ώστε να σημειώσουν κάποιο τέρμα.  Στο 59΄ με τον Γαβρίνα να χάνει το κοντρόλ μετά από κάθετη πάσα στην πλάτη της άμυνας, και στο 62΄με σουτ του Μιχαλόπουλου από πλαγία θέση που θα περάσει ελάχιστα άουτ η ΑΕΜ θα κάνει αισθητή την παρουσία της στα καρέ των φιλοξενούμενους, για να έρθει στο 64΄η σειρά των φιλοξενούμενων στην κόντρα από δεξιά με τον ταχύτατο Παγώνη το σουτ του οποίου θα εξουδετερώσει με τα πόδια ο σωτήρια ο Ζέρβας να απάντηση στις δυο καλές ευκαιρίες της ΑΕΜ.
Στο 68΄ο Γαβρίνας θα ανατραπεί μέσα στην περιοχή από τον Καβαλιέρη, με τον κ. Καραβασίλη να δείχνει αμέσως το σημείο του πέναλτι, διαμαρτυρίες των γηπεδούχων προς το ρέφερι για κίτρινη κάρτα που δεν θα δείξει, καθώς θα ήταν και η δεύτερη για τον παίκτη του Αμβρακικού.
Την εκτέλεση θα αναλάβει στο 69΄ο αρχηγός της ΑΕΜ Παναγιώτης Δενδρινός, που παρά την προσπάθεια του Στασινού που θα βρει και την μπάλα με τα ακροδάχτυλα θα την στείλει στην αριστερή γωνία του τέρματος 1-0.
Οι φιλοξενούμενοι θα προσπαθήσουν να αντιδράσουν και θα πάρουν εκ νέου τον ελέγχω στο κέντρο, χωρίς όμως να μπορέσουν να δημιουργήσουν την ευκαιρία που θα έφερνε την ισοφάριση.
Στις καθυστερήσεις σε μια γρήγορη αντεπίθεση των γηπεδούχων με τους φιλοξενούμενους να έχουν βγει μπροστά για την ισοφάριση, ο Βασιλάρης με ατομική προσπάθεια από αριστερά και σουτ μέσα από την περιοχή θα γράψει το τελικό 2-0.

Το φιλμ του αγώνα:
41΄σουτ του Μπαλαούρα θα μπλοκάρει ο Στασινός.
46΄αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΜ, στη θέση του Κοντομήτσου θα περάσει ο Μαντέλος.
52΄ αναγκαστική αλλαγή για το Λουτρό, στη θέση του Γουρούνα θα περάσει ο Καβαλιέρης.
55΄γύρισμα στην περιοχή του Αυγέρη θα μαζέψει ο Ζέρβας.
59΄κάθετη πάσα του Μιχαλόπουλου στην πλάτη της άμυνας με αποδέκτη τον Γαβρίνα να χάνει το κοντρόλ, και την εύκαιρα να ανοίξει το σκορ.
62΄σουτ από πλαγία αριστερά του Μιχαλόπουλου με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι.
64΄γρήγορη αντεπίθεση με τον Παγώνη για το Λουτρό, παρά το μαρκάρισμα το Μαντέλου θα κάνει το σουτ από θέση τετ τα τετ, με τον Ζέρβα να αποκρούει σωτήρια με τα πόδια.
68΄ανατροπή του Γαβρίνα από τον Καβαλιέρη μέσα στην περιοχή και πέναλτι, διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για κίτρινη κάρτα που δεν θα δείξει στον παίκτη του Λουτρού ο ρέφερι, που θα ήταν και η δεύτερη για τον Καβαλιέρη.
69΄ΓΚΟΛ, την εκτέλεση θα αναλάβει ο Δενδρινός, που παρά την προσπάθεια του Στασινού που θα βρει και την μπάλα θα την στείλει στην αριστερή γωνία 1-0.
75΄δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΜ, στη θέση του Πασπαλιάρη θα περάσει ο Κάκκος.
84΄φαση διαρκείας στα καρέ των γηπεδούχων, σουτ από το ύψος της περιοχής του Καβαλιέρη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
93΄ ΓΚΟΛ, στην αντεπίθεση η ΑΕΜ με τον Βασιλάρη από αριστερά, σουτ μέσα από την περιοχή και πλάγια 2-0.
Διαιτητές της αναμέτρησης οι κ.κ Καραβασίλης, Καλαμπόκης και Κουτρουμάνος.
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ: (Χρήστος Ζαρκαβέλης) Ζέρβας, Μπαλαούρας, Κοντομήτσος (46΄λ.τ Μαντέλος), Διαντόπουλος Χ. (73΄Βρέττας), Πασπαλιάρης (75΄λ.τ Κάκκος), Δενδρινός, Μιχαλόπουλος, Ζαχαράκης, Γαβρίνας, Τραγουλιάς, Βασιλάρης.
ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ: (Λάκης Παπαχρήστος) Στασινός, Αλπέντζος, Γουρούνας (52΄λ.τ Καβαλιέρης), Τσιλιπάνος, Καρακώστας, Νίκας (75΄Μερσιώτης), Παγώνης, Μακρυπίδης, Ζοτάι, Γώγα, Αυγέρης.

Στα ίσα η Α.Ε. Βάλτου…2 – 1 τη Φλόγα Παλαιομάνινας

Η Α.Ε. Βάλτου φιλοξενήθηκε από τη Φλόγα Παλαιομάνινας στο Αγγελόκαστρο και πήρε τη νίκη με σκορ 2 – 1.

Η ομάδα του Βασίλη Παστρωμά επέστρεψε στις νίκες σε μια αναμέτρηση που έπαιξε το παιχνίδι της, δεν κλείστηκε για να «κλέψει» το αποτέλεσμα, είχε πολύ καλή εικόνα και έφτασε δίκαια και πανάξια στη νίκη. Η Φλόγα δεν έπιασε καλή απόδοση, δυσκολεύτηκε αρκετά, ενώ φωνάζει και για την κόκκινη που δέχτηκε ο Νάκος στο 83΄.
Το παιχνίδι είχε αρκετές φάσεις και για τις δύο ομάδες και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων που το παρακολούθησαν. Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες είχαν τις φάσεις τους, αλλά ο Διαμαντής και ο Σίμος δε νικήθηκαν. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 48΄ με τον Αγγέλη, έχασαν τετ α τετ με τον Αντώνη Τσιάκαλο στο 64΄ και προηγήθηκαν στο ίδιο λεπτό όταν ο Μπιτσικώκος εκτέλεσε κόρνερ και ο εκπληκτικός σε όλη τη διάρκεια του αγώνα Στέφανος Φραγκούλης με κεφαλιά νίκησε το Διαμαντή. Στο 74΄ και πάλι ο Στέφανος Φραγκούλης με όμορφο μονοκόμματο σουτ έκανε το 0 – 2. Η Φλόγα πίεσε στη συνέχεια, όμως η προσπάθειά της δυσκόλεψε στο 83΄ όταν ο Νάκος είδε απευθείας κόκκινη κάρτα. Στο 92΄ οι τυπικά γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι για χέρι του Χόντου και ο Καρύμπας ευστόχησε μειώνοντας σε 1 – 2. Στα υπόλοιπα δύο λεπτά που παίχτηκαν δεν άλλαξε τίποτα και η Α.Ε. Βάλτου έφτασε σε μια σημαντική νίκη.

Μακρινό σουτ του Νικολογιάννη απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Διαμαντής.

Κόρνερ του Καρύμπα κεφαλιά του Πιστιόλη στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα φεύγει άουτ.

Κόρνερ του Μπιτσικώκου κεφαλιά του Κακούρη έφυγε άουτ.

Πάσα του Κακούρη στον Αγγέλη που πλασάρει πάνω στο Διαμαντή.

14΄ Φάουλ του Καρύμπα έδιωξε σε κόρνερ ο Σίμος.

20΄ Απευθείας κόρνερ του Καρύμπα ο Σίμος ακούμπησε τη μπάλα που βρήκε στο πάνω μέρος του οριζοντίου δοκαριού και πέρασε κόρνερ.

22΄ Σουτ του Νάκου απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Σίμος.

30΄ Σουτ του Πιστιόλη απέκρουσε ο Σίμος.

33΄ Σέντρα του Νταλαπέρα από δεξιά, Πιστιόλης και Χριστόπουλος από κοντά δε βρήκαν τη μπάλα που πέρασε παράλληλα.

34΄ Σουτ του Κακούρη έδιωξε στη δεξιά του γωνία σε κόρνερ ο Διαμαντής.

34΄ Κόρνερ του Μπιτσικώκου σουτ του Φραγκούλη κόντραρε και πέρασε σε νέο κόρνερ.

38΄ Πάσα του Φραγκούλη στον Αγγέλη που από καλή θέση σούταρε και η μπάλα κόντραρε στο Ντζιμάνη περνώντας κόρνερ.

40΄ Σουτ του Χριστόπουλου απέκρουσε ο Σίμος.

45΄ Πάσα του Νάκου στο Χριστόπουλο που πέρασε στον Πιστιόλη και αυτός από καλή θέση πλάσαρε πάνω από το δοκάρι.

47΄ Φάουλ του Καρύμπα κεφαλιά του Γκουτσέλη έφυγε άουτ.

48΄ Πάσα του Φραγκούλη στον Αγγέλη που πλασάρει από πλάγια αριστερά και η μπάλα καταλήγει στο αριστερό δοκάρι του Διαμαντή.

56΄ Φάουλ του Καρύμπα ο Γκουτσέλης δεν έπιασε καλά την κεφαλιά από κοντά και δεν απείλησε το Σίμο.

61΄ Σουτ του Μπιτσικώκου έδιωξε ο Διαμαντής.

64΄ Ο Φραγκούλης με κάθετη πάσα έβγαλε τετ α τετ τον Αντώνη Τσιάκαλο που πλάσαρε, αλλά ο Διαμαντής έδιωξε σε κόρνερ.

65΄ Γκολ. Κόρνερ του Μπιτσικώκου ο Φραγκούλης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1.

69΄ Σέντρα του Νέστορα από αριστερά ο Αντώνης Τσιάκαλος έπιασε την κεφαλιά και αποκρούει ο Διαμαντής.

74΄ Γκολ. Σέντρα του Κακούρη από αριστερά ο Φραγκούλης με μονοκόμματο σουτ κάνει το 0 – 2.

77΄ Φάουλ του Αγγέλη η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το δοκάρι.

82΄ Ο Κακούρης βγαίνει στην αντεπίθεση, κάνει το σουτ και ο Διαμαντής αποκρούει.

83΄ Ο Νάκος βλέπει απευθείας κόκκινη κάρτα με το Λιόνα να τον χρεώνει χτύπημα εκτός φάσης στον Αντώνη Τσιάκαλο.

90΄ Φάουλ του Καρύμπα ο Σίμος δε συγκρατεί τη μπάλα που φεύγει κόρνερ.

92΄ Σέντρα του Καρύμπα ο Λιόνας δίνει πέναλτι για χέρι του Χόντου.

93΄ Γκολ. Ο Καρύμπας ευστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι και μειώνει 1 – 2.
ΦΛΟΓΑ ΠΑΛΑΙΟΜΑΝΙΝΑΣ (Βαλάντης Ζώης): Διαμαντής, Παναγιωτόπουλος (65΄ Ξευγένης), Γκουτσέλης, Νούλας Σ., Ντζιμάνης, Καντάνης, Χριστόπουλος, Καρύμπας, Πιστιόλης, Νάκος, Νταλαπέρας (74΄ Μήκας).
Α.Ε. ΒΑΛΤΟΥ (Βασίλης Παστρωμάς): Σίμος, Χόντος, Λαμπρακόπουλος, Τσιάκαλος Α. (85΄ Τσιάκαλος Ν.), Ψηλός, Νικολογιάννης, Κακούρης (89΄ Λαγός), Μπιτσικώκος, Φραγκούλης Σ., Αγγέλης (91΄ Μανώλης), Νέστορας Γ.

Επέστρεψε στις νίκες η Αναγέννηση…3-0 τον Απόλλωνα

Νίκη με σκορ 3-0 για την Αναγέννηση Θέρμου επί του φιλοξενούμενου Απόλλωνα Δοκιμίου.

Στο 67′ ο Γιαννοκώστας με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην Αναγέννηση με τον ίδιο παίκτη με πλασέ στο 69′ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 90′ με πλασέ ο Ευθυμίου.

Από το 81′ ο Απόλλωνας αγωνίστηκε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τσακανίκα Γιάννη.

Αναγέννηση Θέρμου: Μπαλάφας, Καλλιακμάνης, Μαραγιάννης, Αριστόπουλος, Κουρσάρης (23′ λ.τ. Κυτούγιας), Ξανθόπουλος, Σπυριλιώτης, Τσοπανάς, Ευθυμίου, Κούκος (88′ Μπίστας), Γιαννοκώστας (92′ Μπαντής)

Απόλλων Δοκιμίου (Θόδωρος Λαυράνος): Θεοδωρακόπουλος, Τσακανίκας Ι., Τζωρτζόπουλος (78′ Δάρλας), Γαρούφης, Δαλαγιώργος, Μανουσάκης, Καρτσακλής, Κορομηλάς, Γιαννακάς (78′ Κορομηλάς Χ.), Κοτρότσος (84′ Αρκουμάνης), Αθανασίου Ν.

Έφυγε με διπλό από την Αμφιλοχία ο Α.Ο. Χάλκειας

Ένα γκολ ήταν αρκετό για να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης ο Α.Ο.Χάλκειας από την έδρα του Αμφίλοχου.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Αλμπάνης στο 16′ με κεφαλιά, με την ομάδα της Χάλκειας να αντέχει στην πίεση του Αμφίλοχου και να παίρνει το «τρίποντο».

Αμφίλοχος (Κώστας Γιωτόπουλος):Ευθυμίου, Γρομητσάρης, Στρεμμένος, Παπανίκος, Παπαστέλιος, Προβίδας, Κοκώνης Σ., Σελιμάς, Κουσκούνης, Κοκώνης Κ., Βασιλάρης.
ΑΟ Χάλκειας (Ανδρέας Καλαβριζιώτης): Γκιάτας, Μάνθος, Βαλής, Πέτας, Μπιμπάς, Αδραχτάς, Ψυχογιός, Κάκος, Δημαράς, Κάπος, Αλμπάνης.

Πεντάρα η Θύελλα στον Άρη

Με σκορ 5-0 επιβλήθηκε η Θύελλα Παραβόλας του Άρη Αιτωλικού στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας.

Ο Ταμπάκης στο 24′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 61′ ο Ρεπανίδας με ένα σουτ – κεραυνό έστειλε τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Ροδάτου κάνοντας το 2-0 με τον ίδιο παίκτη με κεφαλιά στο 75′ να κάνει το 3-0. Ο Ρεπανίδας στο 78′ πέτυχε χατ-τρικ με πλασέ και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 91′ ο Καμμένος.

Οι δύο ομάδες από το 57′ έπαιζαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη των Ρόκκου για τη Θύελλα και Φελιμέγκα για τον Άρη.

Το φίλμ του αγώνα:

10′ Σέντρα Σταμάτη Ελ. ο Μπλέτσας μόνος στην μικρή περιοχή κεφαλιά άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

12′ Σέντρα – σουτ Ρόκκου ελάχιστα άουτ.

21′ Σουτ Τσιμπούκα απέκρουσε σε κόρνερ ο Ροδάτος.

23′ Ο Ελ.Σταμάτης ανατρέπεται μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή Τσοπλάκο να δείχνει το σημείο του πέναλτι.

24′ Γκολ 1-0 Ο Ταμπάκης ευστοχεί από την άσπρη βούλα δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

32′ Κάθετη πάσα στον Γ. Φράγκο που βγήκε στην πλάτη της άμυνας της Θύελλας αλλά το κοντρόλ τον έβγαλε στα πλάγια, έκανε την παράλληλη σέντρα και Ρόκκος πρόλαβε προ του Λύρου και απομάκρυνε τον κίνδυνο.

34′ Σουτ Γ. Φράγκου στην αγκαλιά του Ανδριόπουλου.

37′ Σουτ Λιάρου ο Ροδάτος απέκρουσε σε κόρνερ.

39′ Σέντρα Λιάρου από δεξιά κεφαλιά του Τσιμπούκα που στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ.

41‘ Σουτ Ρεπανίδα διαγώνιο σουτ ελάχιστα άουτ.

45′ Ο Ρόκκος εκτελεί φάουλ ο Ροδάτος κάνει έξοδο χάνει τη μπάλα και μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

46′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Ρεπανίδα ελάχιστα άουτ.

53′ Σουτ Αν. Φράγκου στην αγκαλιά του Ανδριόπουλου.

57′ Οι δύο ομάδες μένουν με 10 παίκτες καθώς αποβάλλονται με δεύτερη κίτρινη κάρτα οι Ρόκκος για τη Θύελλα και Φελιμέγκας για τον Άρη.

60′ Σουτ Αν. Φράγκου μπλόκαρε εύκολα ο Ανδριόπουλος.

61′ Γκολ 2-0 Ατομική προσπάθεια του Ρεπανίδα από αριστερά που έφερε τη μπάλα στο δεξί πόδι και με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Ροδάτου.

68′ Σε σέντρα από δεξιά για τη Θύελλα ο Ρεπανίδας μόνος στο δεύτερο δοκάρι έπιασε «αέρα» με τους αμυντικούς του Άρη να απομακρύνουν.

72′ Ο Καμμένος έφυγε μόνος βγήκε τετ-α-τετ με τον Ροδάτο και ενώ είχε επιλογή να δώσει δεξιά στον Ρεπανίδα ή να προχωρήσει κι άλλο έκανε βιαστικό μακρινό πλασέ με τον Ροδάτο να πέφτει και να μπλοκάρει.

73′ Σουτ Φράγκου Αν. άουτ.

75′ Γκολ 3-0 Σέντρα του Καμμένου από δεξιά ο Ρεπανίδας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

78′ Γκολ 4-0 Κάθετη πάσα του Ελ.Σταμάτη ο Ρεπανίδας βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0.

87′ Σέντρα Καμμένου από αριστερά κεφαλιά Ελ.Σταμάτη μπλόκαρε ο Ροδάτος.

90′ Σουτ Ακρίδα μπλόκαρε ο Ανδριόπουλος.

91′ Γκολ 5-0 Ο Καμμένος με σουτ διαμορφώνει το τελικό 5-0.

Θύελλα Παραβόλας (Ανδρέας Κονδύλης): Ανδριόπουλος, Ρόκκος, Ντζάλας, Μπλέτσας, Ταμπάκη, Τσιμπούκας (85′ Λιάρος Ι.), Ρεπανίδας (83′ Κονδύλης), Κόκκαλης, Σταμάτης Ελ., Καμμένος, Λιάρος Ματθ. (83′ Καλαμπαλίκης).

Άρης Αιτωλικού (Γιάννης Καραμπούλης): Ροδάτος, Ακρίδας, Ανδρεάκης (46′ Ζαβιτσάνος), Φελιμέγκας, Πατρινός, Μπότας, Γιάννη (15′ Καρέτσος), Φράγκος Αν., Φράγκος Γ., Κάκκος, Λύρος (64′ Μακρής).