Αγωνιστικές δραστηριότητες των σωματείων στη Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας

Το Σαββατοκύριακο 26-27/11/2016 θα γίνουν στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο Πάτρας, αγώνες για τη Β΄  Εθνική Ανδρών Δυτικής Ελλάδας, για το Α΄ Τοπικό Δυτικής Ελλάδας και για τον 3ο Όμιλο Γυναικών Λοιπής Χώρας.

Συγκεκριμένα, το Σάββατο 26/11 θα διεξαχθούν οι αγώνες του Τοπικού και ξεχωρίζει το ντέρμπι των πρωτοπόρων ΑΕΚ Πατρών – Ακαρνάν Αγρινίου, που ισοβαθμούν στη 1η θέση αήττητοι.

Ενδιαφέρον όμως έχουν και οι υπόλοιποι αγώνες, αφού οι πρώτες αγωνιστικές έδειξαν ότι οι περισσότερες ομάδες βρίσκονται λίγο πολύ στο ίδιο επίπεδο και δεν υπάρχει εύκολη νίκη.

Πρέπει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Ποσειδώνα Λουτρακίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Το Σάββατο θα γίνει και ο αγώνας των γυναικών ανάμεσα στο Φαέθων και τον Ίφιτο, καθώς η τρίτη ομάδα του ομίλου ΕΑ Βόχας αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά το  πρόγραμμα:

Α΄  ΤΟΠΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ

14:00 ΑΙΓΑΙΟ Α.Α.Ε.Α. ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΛΕΧΑΙΝΩΝ
14:00 Α.Ε.Κ.  ΠΑΤΡΩΝ ΑΚΑΡΝΑΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
14:00 ΦΑΕΘΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΣ ΕΑ ΑΝΟΔΟΣ ΠΑΤΡΩΝ
16:00 ΑΣ ΕΑ ΑΝΟΔΟΣ ΠΑΤΡΩΝ ΑΙΓΑΙΟ Α.Α.Ε.Α.
16:00 ΑΘΛ. ΓΥΜΝ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΣΤΡΟΥΣΙΟΥ ΦΑΕΘΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
16:00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΛΕΧΑΙΝΩΝ Α.Ε.Κ.  ΠΑΤΡΩΝ
18:00 ΑΙΓΑΙΟ Α.Α.Ε.Α. Α.Ε.Κ.  ΠΑΤΡΩΝ
18:00 ΦΑΕΘΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΚΑΡΝΑΝ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
18:00 ΑΣ ΕΑ ΑΝΟΔΟΣ ΠΑΤΡΩΝ ΑΘΛ. ΓΥΜΝ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΣΤΡΟΥΣΙΟΥ

3Ος  ΟΜΙΛΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΛΟΙΠΗΣ ΧΩΡΑΣ

14:00 ΦΑΕΘΩΝ ΑΟ ΠΑΤΡΑΣ ΑΣ ΙΦΙΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ

Τη Κυριακή 27/11 σειρά έχουν οι ομάδες της Β΄  Εθνικής Ανδρών Δυτικής Ελλάδας, με πολύ δυνατά παιχνίδια  στο πρόγραμμα των αγώνων και δυνατές μάχες στη προσπάθεια των ομάδων για διάκριση.

Στη βαθμολογία αυτή τη στιγμή προηγούνται δύο ομάδες από τη Κορινθία, ο ΑΟ Ξυλοκάστρου και ο Λέων Κορινθίας που βρίσκονται στη 1η θέση με τρεις νίκες σε τρεις αγώνες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Β΄  ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

10:00 ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ «Ο ΛΕΩΝ»
10:00 Α.Ο. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 2010 ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ
10:00 ΑΟ ΠΑΓΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ
10:00 ΑΟ ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΠΑΤΡΑΣ ΦΑΡΟΣ ΑΟ ΠΑΤΡΑΣ
10:00 Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΑΘΛ. ΣΥΛ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
12:00 ΑΘΛ. ΣΥΛ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
12:00 ΦΑΡΟΣ ΑΟ ΠΑΤΡΑΣ Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ
12:00 ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ ΑΟ ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΠΑΤΡΑΣ
12:00 ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ ΑΟ ΠΑΓΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ
12:00 ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ «Ο ΛΕΩΝ» Α.Ο. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 2010
14:00 ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ Α.Ο. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 2010
14:00 ΑΟ ΠΑΓΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ «Ο ΛΕΩΝ»
14:00 ΑΟ ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΠΑΤΡΑΣ ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ
14:00 Α.Ο. ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ
14:00 ΑΘΛ. ΣΥΛ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ ΦΑΡΟΣ ΑΟ ΠΑΤΡΑΣ